A dán hengert nem lehet megállítani, harmadszorra világbajnokok

MTI 2023. január 30., 00:00

Dánia nyerte az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokságot, miután 34–29-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot vasárnap a stockholmi döntőben.

Mikkel Hansenék olyant hajtottak végre, amit eddig még senki sem tudott elérni Fotó: MTI/Kovács Tamás

Elsöprő kezdést produkáltak az ezúttal is rendkívül gyorsan és pontosan játszó dánok, akik a hetedik percben már 6–2-re vezettek. A franciák az időkérésüket követően felvették a meccs ritmusát, és az első félidő második felében hatékonyabb védekezéssel egy találatra csökkentették hátrányukat.

A második felvonás elején megint elléptek hárommal a skandinávok, és ezt már nem tudta ledolgozni az olimpiai bajnok, amely két gólnál közelebb nem került a dánokhoz, és végül úgy veszítette el a finálét, hogy egyszer sem vezetett.

Dánia sorozatban harmadszor nyerte meg a vb-t, ez korábban még egyetlen csapatnak sem sikerült.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Veszprém dán csapatkapitánya, Rasmus Lauge Schmidt volt tíz találattal, Simon Pytlick kilenc, Mathias Gidsel hat gólt lőtt. A túloldalon Nedim Remili hat, Dika Mem öt, a veszprémi Kentin Mahé egy góllal zárt. Niklas Landin nyolc, Kevin Möller három védéssel járult hozzá a sikerhez, a francia kapusok közül Remi Desbonnet háromszor, Vincent Gerard négyszer védett.

Férfi kézilabda-világbajnokság, döntő:
Dánia–Franciaország 34–29 (16–15)

a 3. helyért: Spanyolország–Svédország 39–36 (18–22)
az 5. helyért: Németország–Norvégia 28–24 (16-13)
a 7. helyért: Egyiptom–Magyarország 36–35 (17–11, 28–28, 29–29, 31–31, 33–33) – kétszeri hosszabbítás után