A két együttes Franciaországban 21–21-es döntetlent játszott múlt hétvégén, így a visszavágóra teljesen nyitott maradt a párharc.
A győri alakulat az első játékrészben már magabiztos előnyre tett szert, 20–12-vel vonulhattak szünetre. A folytatásban sem kellett izgulniuk a hazaiaknak, nem engedték felzárkózni ellenfelüket, és végül 35–23-ra fölényesen győztek.
Ezzel a sikerrel a BL-ben ötszörös bajnok továbbjutott a budapesti négyes döntőbe.
A Bukaresti CSM az Esbjerg vendégeként játszik vasárnap 17 órától, az első mérkőzésen a román gárda 26–25-re kapott ki. A harmadik párharcban a címvédő, norvég Krisztiansand és a szlovén Krim Ljubljana találkoznak. Az első meccsen a norvég együttes hétgólos előnyt szerzett idegenben, a visszavágót szombaton este rendezik.
A Bajnokok Ligája négyes döntőjét június 4–5-én bonyolítják le a budapesti MVM Dome-ban. A francia Metz automatikusan jutott be a legjobb négy közé, mivel orosz ellenfelét, a Rosztovot korábban kizárták.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!