A román válogatott a nem épp kézilabdanagyhatalomnak nevezhető Puerto Rico ellen játszotta utolsó előtti mérkőzését a spanyolországi világbajnokságon.
Adrian Vasile együttesének már csak matematikai esélyei maradtak a negyeddöntőbe jutásra, de ehhez egy csodának kellene bekövetkeznie, azaz Kazahsztánnak le kellene győznie Hollandiát, aminek esélye a nullával egyenlő.
A román szövetségi kapitány szombaton pihentette a válogatott vezérét Crina Pintea személyében, de a „trikolórok” a Győri ETO beállója nélkül is könnyedén átmasíroztak ellenfelükön. A román lányok kissé nehezen kapták el a fonalat, a 17. percben 7–5-ös állást mutatott az eredményjelzőn,
de Vasile időkérése és fejmosása jó hatással volt a csapatra.
A szünetben 20–9-re vezettek a románok, a különbség pedig annak rendje és módja szerint tovább nőtt a második félidőben. A román edző mindenkinek lehetőséget adott a csoport leggyengébb láncszeme ellen, s bár az elégedetlenkedő Vasile a hajrában egy sárga lapos figyelmeztetést is begyűjtött, játékosai végül 43–20-ra győztek.
A mérkőzés legjobbjának a hatgólos Lorena Ostaset választották a szakértő szemek.
Románia hétfőn este Svédország ellen zárja szereplését a világbajnokságon.
Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!