Nem hozott meglepetést a Románia–Puerto Rico találkozó

Orbán Zsolt 2021. december 11., 18:40 utolsó módosítás: 2021. december 11., 18:45

Az erőviszonyoknak megfelelően Románia női kézilabda-válogatottja nagyon simán legyőzte Puerto Rico gárdáját a spanyolországi világbajnokság II-es számú középdöntős csoportjának szombati találkozóján.

Lazán nyert a román női kézilabda-válogatott Fotó: Facebook/FRH

A román válogatott a nem épp kézilabdanagyhatalomnak nevezhető Puerto Rico ellen játszotta utolsó előtti mérkőzését a spanyolországi világbajnokságon.

Adrian Vasile együttesének már csak matematikai esélyei maradtak a negyeddöntőbe jutásra, de ehhez egy csodának kellene bekövetkeznie, azaz Kazahsztánnak le kellene győznie Hollandiát, aminek esélye a nullával egyenlő.

A román szövetségi kapitány szombaton pihentette a válogatott vezérét Crina Pintea személyében, de a „trikolórok” a Győri ETO beállója nélkül is könnyedén átmasíroztak ellenfelükön. A román lányok kissé nehezen kapták el a fonalat, a 17. percben 7–5-ös állást mutatott az eredményjelzőn,

de Vasile időkérése és fejmosása jó hatással volt a csapatra.

A szünetben 20–9-re vezettek a románok, a különbség pedig annak rendje és módja szerint tovább nőtt a második félidőben. A román edző mindenkinek lehetőséget adott a csoport leggyengébb láncszeme ellen, s bár az elégedetlenkedő Vasile a hajrában egy sárga lapos figyelmeztetést is begyűjtött, játékosai végül 43–20-ra győztek.

A mérkőzés legjobbjának a hatgólos Lorena Ostaset választották a szakértő szemek.

Románia hétfőn este Svédország ellen zárja szereplését a világbajnokságon.

Női kézilabda-világbajnokság, Spanyolország
II-es középdöntős csoport, Castello:
Románia–Puerto Rico 43–20 (20–9)
Románia: Alexandra Dindiligan 7 gól, Lorena-Gabriela Ostase 6 goluri, Alexandra-Diana Badea 6, Cristina Laslo 5, Alexandra-Georgiana Subţirică-Iovănescu 5, Dana-Andreea Rotaru 5, Bianca Elena Harabagiu 2, Elena-Nicoleta Dincă 2, Maria-Mădălina Zamfirescu 1, Ana Maria Tănasie 1, Diana-Cristiana Ciucă (kapus) 1, Bianca-Maria Bazaliu 1, Alina Ilie 1.