Neaguék nem tudták tartani a lépést a norvégokkal

Józsa Csongor 2021. március 20., 22:31

Ötgólos vereséget könyvelt el a román női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőcsoport első mérkőzésén. Bravúrra lesz szükségük, hogy kijussanak Tokióba.

Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat

Szombaton este Montenegróban lépett pályára a román női kézilabda-válogatott, az ellenfél Norvégia volt az olimpiai selejtező második játéknapján. A skandinávok az első fordulóban 28–23-as vereséget szenvedtek a házigazdáktól, így egy esetleges román győzelemmel már el is dőlt volna, hogy melyik két gárda jut ki az ötkarikás játékokra a zárónap eredményétől függetlenül.

Jól indított az új szövetségi kapitánnyal, Adrian Vasile által irányított román gárda, az első két találatot ők jegyezték. A norvégok játéka akadozott, percekig 4–4 állt az eredményjelzőn – mindkét kapus remekelt.

Az egálról Neaguék mozdultak el először, de rendre jött a válasz a találatokra. Egy emberelőnyös helyzetet kihasználva zsinórban hármat lőttek, így a 23. percben 12–9-re vezettek a skandinávok. Leszakítani az ellenlábast azonban nem tudta, 13–11-es állással mentek vissza az öltözőbe a felek.

A második játékrészt Norvégia kezdte jobban, főképp védekezésben javult fel, a 39. percben 17–12-re vezettek. Teljesen leállt a román gépezet, képtelenek voltak a gólszerzésre.

A meccs kulcsa a Neagu–Pintea kettős megállítása volt, ez a húzás végül a norvégok sikerét hozta: 29–24-re nyertek.

A zárónapon, vasárnap 17 órától Montenegró–Románia meccset rendeznek, utóbbinak legalább öttel kell nyernie, hogy kijusson az olimpiára.