A mérkőzés elején még egymás góljaira válaszoltak a felek, majd fokozatosan ellépett az eredményjelzőn Sipos Lóránt edző együttese, a 17. percben már 12–6-ra vezetett. A folytatásban ugyan kiegyenlítette a játékot a Potaissa II., nem tudott közelebb férkőzni, a szünetben 17–11-re vezettek a vendégek.
Térfélcsere után sem változott a forgatókönyv, a Szejke diktálta az iramot, a tordaiak nem találták az udvarhelyi csapat jó játékára az ellenszert. A 48. percben már kilenc góllal, 31–22-re vezetett a vendég együttes, végül tizenegy góllal, 40–29-re győzött Tordán.
Az edző újoncot is avatott a mérkőzésen, az utolsó nyolc percben a Szejke SK kapuját Kovács Norbert, az ifjúsági 1-es együttes játékosa védte. Érdekesség, hogy az összes pályára lépő mezőnyjátékos legalább egy gólt szerzett a mérkőzésen.
Ezzel lejárt az első oda-visszavágó kör a másodosztályban,
a Szejke SK maximális pontszámmal, nyolc mérkőzésből nyolcat megnyerve vezeti ötösét, előnye kilenc pont a második helyezett, tavaly még a Bölények Ligájában szerepelt Kolozsvári U-val szemben.
Most közel két hónapos szünet következik a bajnokságban, a pontvadászat második fele, ami ugyancsak egy oda-visszavágó kör lesz, február elején kezdődik, a Szejke SK a sereghajtó, pontot még nem szerzett Segesvári CNE-t fogadja majd a városi sportcsarnokban.
Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 10. forduló
Tordai Potaissa II.–Székelyudvarhelyi Szejke SK 29–40 (11–17)
Gólszerzők: Balázs 7, Komporály, Fekete 5–5, Mihály 4, Jére, Szász, Pál, Katona 3–3, Csibi, Kónya 2–2, Kopacz, Lőrinczi 1–1. Játszott még: Jobb és Kovács.
Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 10. forduló
2019. 12. 09., 17:00 | Kolozsvári Universitatea | Segesvári CNE | 32–26 |
2019. 12. 09., 17:00 | Tordai Potaissa II. | Székelyudvarhelyi Szejke SK | 29–40 |
Férfi kézilabda másodosztály, C csoport
M | GY | D | V | GK | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Székelyudvarhelyi Szejke SK | 12 | 12 | 0 | 0 | 435–324 | 36 |
2. | Tordai Potaissa II. | 12 | 6 | 1 | 5 | 388–406 | 19 |
3. | Kolozsvári Universitatea | 11 | 6 | 0 | 5 | 349–329 | 18 |
4. | Segesvári VSK | 12 | 4 | 1 | 7 | 358–361 | 13 |
5. | Segesvári CNE | 11 | 0 | 0 | 11 | 297–407 | 0 |
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
… a hazai Aranymúzeumban a hollandiai betörés után jöttek rá: csak délutánig őrzik a kincseket és télen nincs fűtés… és Georgescu úr lenyúlná Ukrajna egy részét, mire a román külügynek szabadkoznia kellett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!