Nagyot küzdött a hazai győzelemért a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2024. október 19., 21:35 utolsó módosítás: 2024. október 19., 21:41

Fordulatos csatában gyűrte le a CSM Târgoviște együttesét a sepsiszentgyörgyi női kosárlabdacsapat az élvonalbeli bajnokság második fordulójának szombat esti hazai mérkőzésén.

Taya Robinson volt a Sepsi-SIC legeredményesebb játékosa Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Szoros játékot hozott a találkozó első negyede, felváltva vezettek a csapatok, a végén a Sepsi-SIC három pontos előnyre tett szert. A folytatásban nyolccal elhúzott a házigazda, de

a Târgoviște jól reagált, és egy 11–0-s sorozattal, egymás után hat triplával magához vette a vezetést.

A háromszéki gárda a két amerikai idegenlégiós, Robinson és Johnson kosarainak köszönhetően nem szakadt le, a szünetben három ponttal álltak jobban a vendégek.

Fordulás után is kiegyensúlyozott maradt a játék, a Târgoviște egy ideig tartotta előnyét, ám a harmadik játékrész végére visszazárkózott a Sepsi-SIC, így döntetlenről vágtak neki az utolsó negyednek.

Ennek első felében a hazaiak legjobbja, Robinson egymaga zsinórban 11 pontot szerzett,

ezzel a sepsiszentgyörgyiek átvették a vezetést, héttel megléptek, és a végéig már nem adták ki a kezükből az előnyt.