Nagyon erős mezőnyben ötödikek lettek a sepsiszentgyörgyi ifi kézilabdázók

Sebestyén Ervin 2024. május 12., 14:48 utolsó módosítás: 2024. május 12., 15:41

Galacon rendezték a héten az ifjúsági 1-es lánykézilabda-bajnokság döntő tornáját, amelyen az ország nyolc legjobb együttese vett részt, köztük a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A háromszéki gárda az ötödik helyen zárta a tornát.

Két mérkőzést nyert meg, az ötödik helyen végzett a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi/SIC

Az első napon a Bukaresti Rapiddal küzdött meg a sepsiszentgyörgyi csapat, amellyel rendkívül kiélezett csatát vívtak és végül egyik fél sem bizonyult jobbnak, 27–27-es végeredmény született. A következő ellenfél az ACS Lucian Bute volt, ahol szintén záporoztak a gólok, és hatalmasat küzdöttek a Lucas Vitale, Eugen Ciulei és Kolumbán Anett edzette lányok, azonban végül egygólos vereséget szenvedtek el (29–28).

A harmadik mérkőzésen a Galaci CSM már nem tudott kellő ellenállást mutatni, és a zöld-fehérek rendkívül magabiztos játékkal bezsebelték az első győzelmüket a tornán (37–29). Ez azonban nem volt elegendő ahhoz, hogy bejussanak az elődöntőbe, csoportjuk harmadik helyén végeztek.

A helyosztókon az ötödik pozícióért a Bukaresti Știința ellen léptek pályára. Ismét volt miért izgulni, a végig szoros meccsen a szentgyörgyiek győztek 37–35-re és ötödikként zárták a tornát és az évet. A döntőt