A Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) által szervezett vetélkedőn kilenc csapat indult. Az első teremtornát Székelyudvarhelyen rendezték októberben, a másodikat Szentegyházán novemberben, a harmadikat pedig decemberben Szovátán.
A Hargita megyei bajnokságban idén is – meghívottként – három Maros megyei csapat vesz részt. A mezőnyt Szováta, a Csíkszeredai NKSZ, a Marosvásárhelyi Active7, Zetelaka, Nyárádszereda, Felcsík, a Székelyudvarhelyi Hargita KK, Szentegyháza és Székelykeresztúr alkotja.
A szombati negyedik torna helyszíne a marosvásárhelyi Szász Albert Sportiskola sportterme lesz.
A mérkőzések programja:
9 órától Marosvásárhely–Nyárádszereda
10.20-tól Szentegyháza–Székelykeresztúr
11.40-től Székelyudvarhely–Szováta
13 órától Felcsík–Csíkszereda
14.30-tól Nyárádszereda–Zetelaka
15.50-től Szováta–Szentegyháza
17.10-től Csíkszereda–Székelyudvarhely
18.30-tól Marosvásárhely–Felcsík
A bajnokság állása:
1. Székelyudvarhelyi Hargita KK 5 5 0 0 171:97 15
2. Marosvásárhely 5 5 0 0 184:135 15
3. Szentegyháza 5 3 0 2 167:155 9
4. Felcsík 5 2 1 2 128:137 7
5. Csíkszereda 5 2 1 2 106:128 7
6. Szováta 5 1 1 3 142:138 4
7. Zetelaka 6 1 1 4 173:187 4
8. Székelykeresztúr 6 1 1 4 141:184 4
9. Nyárádszereda 6 1 1 4 121:172 4
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!