A Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) által szervezett vetélkedőn kilenc csapat indult. Az első teremtornát Székelyudvarhelyen rendezték októberben, a másodikat Szentegyházán novemberben, a harmadikat pedig decemberben Szovátán.
A Hargita megyei bajnokságban idén is – meghívottként – három Maros megyei csapat vesz részt. A mezőnyt Szováta, a Csíkszeredai NKSZ, a Marosvásárhelyi Active7, Zetelaka, Nyárádszereda, Felcsík, a Székelyudvarhelyi Hargita KK, Szentegyháza és Székelykeresztúr alkotja.
A szombati negyedik torna helyszíne a marosvásárhelyi Szász Albert Sportiskola sportterme lesz.
A mérkőzések programja:
9 órától Marosvásárhely–Nyárádszereda
10.20-tól Szentegyháza–Székelykeresztúr
11.40-től Székelyudvarhely–Szováta
13 órától Felcsík–Csíkszereda
14.30-tól Nyárádszereda–Zetelaka
15.50-től Szováta–Szentegyháza
17.10-től Csíkszereda–Székelyudvarhely
18.30-tól Marosvásárhely–Felcsík
A bajnokság állása:
1. Székelyudvarhelyi Hargita KK 5 5 0 0 171:97 15
2. Marosvásárhely 5 5 0 0 184:135 15
3. Szentegyháza 5 3 0 2 167:155 9
4. Felcsík 5 2 1 2 128:137 7
5. Csíkszereda 5 2 1 2 106:128 7
6. Szováta 5 1 1 3 142:138 4
7. Zetelaka 6 1 1 4 173:187 4
8. Székelykeresztúr 6 1 1 4 141:184 4
9. Nyárádszereda 6 1 1 4 121:172 4
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!