Magabiztos játékkal az idény első győzelmét aratta a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. szeptember 20., 20:10 utolsó módosítás: 2024. szeptember 20., 20:14

Kitűnő első játékrésszel döntő különbséget hozott össze a székelyföldi együttes a Temesvári Poli ellen a férfi kézilabda élvonal találkozóján. Majdnem tíz góllal vezettek a szünetben, és végül magabiztosan nyertek.

A kapus, Varó Lajos ihletett formában védett Fotó: Csató Andrea

Pénteken késő délután a férfi kézilabda Bölények Ligája negyedik fordulójában a VSK Székelyudvarhely hazai környezetben, a városi sportcsarnokban a Temesvári Polit látta vendégül.

Az elejétől magához ragadta a kezdeményezést a házigazda, Pavel Loic és Putnoky Szabolcs termelte a találatokat, a 13. percben már 10–6-ra vezetett a Sipos Lóránt által felkészített együttes.

A bánságiak, akik a tavalyi kiírásban az utolsó pillanatban menekültek meg, hogy osztályozót kelljen játszaniuk, sokat hibáztak, ezeket a technikai megingásokat pedig rendre büntette a VSK.

•  Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea

A kapuban Varó Lajos jól védett, Katona Tamás egymás után értékesítette a heteseket, arra is megvolt a lehetősége a székelyudvarhelyieknek, hogy már a pihenőig összehozzák a két számjegyű különbséget, végül 19–10-es állással mentek vissza az öltözőbe.

A második felvonás elején gyorsan tíz lett közte. 20–10 után valamelyest megrázta magát a Poli, zsinórban hármat lőtt. Nem tudta szorossá tenni a meccset, mert Varó sorozatban hárította a büntetőket, a ziccereket, a támadásban pedig jöttek a gólok, a 41. percben újból visszaállt a tízgólos különbség (23–13).

Ezen a napon minden a VSK Székelyudvarhely mellett szólt, a szurkolótábor remek hangulatot teremtett, a mintegy 800 nézőnek nem kellett izgulnia, hogy meglesz-e az első diadala a kedvenceiknek.

A végjátékban kozmetikázott az eredményen a temesvári alakulat, de az nem volt kérdés, hogy a szezon második hazai találkozóján a székelyudvarhelyi gárda győzelmet könyvel el.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 4. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Temesvári Poli 28–22 (19–10).

A hazaiak gólszerzői: Katona Tamás és Putnoky Szabolcs 6-6, Pavel Loic 5, Komporály Attila és Feliciano Couveiro 3-3, Szász Előd 2, Vladisav Zalevskyi, Tálas Huba és Alin Roșu 1-1.