A férfi kézilabda másodosztály tavaszi idénye az elmúlt héten kezdődött, ekkor rendezték az A osztály felsőházi rájátszásának nyitófordulóját. Miután hét csapat küzd a feljutásért, így egy mindig szabadnapos, a sorsolás alapján a VSK Székelyudvarhely volt az első, aki nem lépett pályára.
Ezen a héten két hivatalos összecsapása is lesz a Sipos Lóránt által felkészített gárdának, előbb kedden 18 órától a szintén másodosztályos CS Medgidia otthonában vendégszerepelnek a Román Kupa első körében. A továbbjutó kiléte egyetlen meccsen dől el.
Sokat nem pihen a VSK Udvarhely, pénteken 18 órától a városi sportcsarnokban már pontokért játszik, a Resicabányai CSM együttesét látja vendégül az A osztály felsőházi rájátszásának második fordulójában.
| 2024. 02. 03. 18:00 | Resicabányai CSM Resicabányai CSM | Vidombáki CSO Vidombáki CSO | 31-32 |
| 2024. 02. 03. 18:00 | Fogarasi VSK Fogarasi VSK | CSM Alexandria CSM Alexandria | 30-28 |
| 2024. 02. 03. 18:00 | Nagyváradi VSK Nagyváradi VSK | CS Medgidia Medgidia | 24-23 |
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!