A Palatka Barna és András Anett által irányított együttes magabiztos győzelemmel kezdett, 42–34-re verte az Academia Junior Ploiești együttesét.
A második mérkőzésen nagy csatában, az utolsó másodpercekben kapott góllal 32–31-re maradt alul a házigazda Temesvári Politehnicával szemben. A zárómeccsen végig vezetve 39–36-ra nyertek az LPS Suceava ellen.
A második helyezésnek köszönhetően a csapat bejutott az országos döntőbe, azaz a legjobb 8 együttes közé, úgy, hogy a keret jelentős része még első éves ebben a korosztályban.
A torna All Star-csapatába Bodor Tas és Kocsis József került be. A mérkőzések legjobbjainak Kocsis Józsefet (kétszer) és Szabó Zoltánt választották.
Az országos döntőn a Temesvári Poli, a Székelyudvarhelyi ISK, a CSU Suceava, a Tordai Potaissa, a HC Buzău, a Bukaresti Dinamo SK, a Bukaresti Talentul este Cheia és az Aradi Beldiman lesz ott.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!