Kiegyenlített, még egyet nem tudott rápakolni a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2023. február 04., 20:42 utolsó módosítás: 2023. február 04., 20:51

Végig kiélezett mérkőzést játszott hazai környezetben a VSK Székelyudvarhely. A székelyföldieknek a végjátékban három ízben is megvolt az esélyük, hogy megfordítsák az állást.

Aron Dedu volt csapata legeredményesebb játékosa. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

A naptári év első hivatalos mérkőzését játszotta a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az élvonal újonca eddig csak egyetlen győzelmet aratott, a bennmaradás reményében óriási szüksége van a hátralévő találkozókon a pontokra.

Ez látszott a szombat délutáni találkozón, amikor a HC Buzău látogatott a városi sportcsarnokba. Jól indított a házigazda, 4–1-re vezetett, igaz, hogy gyorsan eszmélt az ellenfél, kiegyenlített, aztán hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, de egyetlen gólnál többre egyik sem tudta lerázni a másikat.

A pihenőre úgy mentek vissza az öltözőbe a csapatok, hogy a vendégek 17–16-ra vezettek.

A második félidőt a HC Buzău pontosabban kézilabdával indította, összehozott 3-4 gólos előnyt. Már úgy tűnt, hogy ezt meg is tudják tartani a végéig.

Csakhogy, a VSK nem adta fel, zsinórban hármat lőtt, az 55. percben a téli szünetben hazaigazoló Szász Előd kiegyenlített (32–32). A kissé megzavarodó vendégcsapat hibáit azonban nem tudták kihasználni.

Pedig három alaklommal is támadhattak, hogy megfordítsák az állást. Nem éltek vele, az egálról azátn a Buzău tudott elmozdulni, végül elvitte a pontokat.

A VSK Udvarhely sokat nem pihen, pénteken a címvédő, a Bukaresti Dinamo otthonában vendégszerepel a következő játéknapon.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 16. forduló:

VSK Székelyudvarhely–HC Buzău 33–34 (16–17).
A hazaiak gólszerzői: Aron Dedu 8, Feliciano Couveiro 5, Komporály Attila és Szász Előd 4-4, Mohamed Fedilla és Putnoky Szabolcs 3-3, Katona Tamás és Claudio Ramos 2-2, Kónya Hunor és Ferenczi Botond 1-1.
Kiállítások: 6–12 perc.
Hetesek: 3/2–7/7.