A magyarok 25-21-re nyerték meg a párharc első mérkőzését, szombaton Hafnarfjördurban.
Hazai pályán remekül kezdett a magyar válogatott, jó védekezéssel, labdaszerzésekkel és gyors gólokkal 4-1-re elléptek. Felállt védőfallal szemben is hatékonyak voltak a magyarok, így tovább növelték a különbséget.
A folytatásban Klujber Katrin vezérletével 5-0-s sorozatot produkáltak és 17-9-re elhúztak a magyarok, de erre még a szünet előtt egy 5-0-s szériával válaszolt Izland, ráadásul a keret egyetlen jobbátlövője, Klujber piros lapot kapott, mert büntetőből fejbe lőtte az ellenfél kapusát (17-14).
A házigazdák rossz időszaka a második félidőben is folytatódott, majd a magyar szakvezetésnek időt kellett kérnie, mert az északi szigetország csapata - a magyar hibákat kihasználva - felzárkózott egy gólra (20-19).
A 47. percben megint csak egy volt közte, mert nem változott a játék képe, a vendégek nagyon küzdöttek, a jobbátlövő nélkül nehéz helyzetben lévő hazaiak sokat hibáztak.
A hajrában Vámos Petra és Debreczeni-Klivinyi Kinga góljaival megint nőtt az előny, így végül a győzelem nem forgott veszélyben.
A román válogatott szintén kettős győzelemmel váltotta meg jegyét a vb-re. A kijutását már lényegében a múlt hétvégi hazai mérkőzésen bebiztosította, amikor 35-20-ra nyert Portugália ellen, de még a szerda esti idegenbeli visszavágót is megnyerte 28-24-re.
A november 30. és december 17. között sorra kerülő torna lesz a sportág 26. női világbajnoksága. A mérkőzéseket Herningben, Koldingban, Oslóban, Trondheimben, Malmőben és Göteborgban rendezik. A világbajnok kijut a jövő nyári párizsi olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Ünnepélyesen átadták a gyimesfelsőloki SkiGyimes Hotel és Wellness négycsillagos komplexumát, amely a magyar kormány támogatásával épült fel, és 55 új munkahelyet teremt a térségben.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!