Ráijesztett a magyarokra a török női kézilabda-válogatott az elején. Vlagyimir Golovin együttese idegesen, döcögősen kezdett, de aztán az ellenfél 16 percen át tartó gólképtelenségét kihasználva a maga javára fordította a találkozót.
A második játékrészben is akadozott a játék, de hozta a papírformát a piros-fehér-zöld együttes, magabiztos, hatgólos diadalt aratott.
Szombaton az A csoport rangadóján Svédország lesz a következő ellenfél.
Női kézilabda Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló:
Magyarország–Törökország 30–24 (13–8).
Svédország–Észak-Macedónia - 21 óra 30 perctől.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
A Gyergyói Hoki Klub jégkorongozója, Imre Patrik nemcsak a jégen nyújt őszinte játékot, hanem a labdarúgó-világbajnokság kapcsán is kimondja amit gondol.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
Új szakaszába lépett a Nagyszeben és Fogaras közötti A13-as autópálya-szakasz építése: a 68 kilométeres nyomvonal mind a négy szakaszán egyszerre zajlanak a munkálatok.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!