Hirdetés

Hivatalos: az SZKC volt edzője lett a Bukaresti CSM trénere

Már CSM-felsőben az új edző
Fotó: csmbucuresti.ro

2018. október 18., 16:18

Három hónap után kirúgták a fővárosiak svéd szakemberét, de pár nap alatt meg is találták a következő trénert.

2018. október 18., 16:18

Két vereség elég volt, hogy a Bukaresti CSM női kézilabda együttesénél menesszék az idény előtt érkezett edzőt, Magnuss Johanssont. A svéd trénerrel a kispadon előbb a bajnokságban szenvedtek vereséget a Rm. Vâlceától, majd a Bajnokok Ligájában a német Bietigheimtől.

Csütörtöktől új edzőt szerződtetett a fővárosi gárda: Dragan Djukicsot már be is mutatták a keretnek a délelőtti edzés előtt. Sőt, az 56 éves szerb tréner már CSM-melegítőben pózol a klub honlapján. A 2018-as férfi Eb-re a Montenegrót kijuttató szövetségi kapitány legutóbbi klubcsapata a Székelyudvarhelyi KC volt. Az együttes megszűnését követően nem irányított más gárdát.

Kihívás, hogy a Bukaresti CSM edzője legyek. Át szeretném adni a lányoknak azt, amit az eddigi karrierem során összegyűjtöttem, illetve azt, hogy a kézilabdázást élvezettel játsszák. Nem torpanok meg a nagy tehertől, hogy eredménykényszerben leszünk.

Az egyedüli személy én vagyok, aki nyomást gyakorol nem másra, hanem önmagára. Minden edző feladata az, hogy megnyerjen minden egyes találkozót. Azt szeretném, hogy óriási dolgokat hozzunk össze a klubbal együtt. Most viszont nem a nagy kijelentések ideje van, hanem eredményt kell felmutatnunk” – nyilatkozta a Bukaresti CSM hivatalos honlapjának a szakember.

Djukics segédjei Adrian Vasile és Mihaela Ciobanu lesznek. A klubnál tudatják, nem változik az együttes célkitűzése, azaz mindent megnyernének. Az első mérkőzése az új edzőnek szombaton lesz, a BL-ben a norvég Vipers otthonában vendégszerepelnek.

Hirdetés

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Kelemen Hunor: az emberek nem bíznak az igazságszolgáltatásban, én sem bízom benne

A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.

Krónika

„Egyetemi kannibalizmus” Marosvásárhelyen? Újabb oktatási intézmény beolvasztása ellen tiltakozik az EMSZ

A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Megállíthatatlanul robog a Marosvásárhelyi VSK, nem bírt az éllovassal a Hargita KK

Folytatta a győzelmi sorozatát a Marosvásárhelyi VSK, amely a kilencedik mérkőzését is megnyerte, míg a Székelyudvarhelyi Hargita KK nagy arányban maradt alul a női kézilabda A osztályban.

Közel a székelyföldi kézilabdázó, hogy ott legyen az Európa-bajnokságon

Összegyűlt a román férfi kézilabda-válogatott, elkezdte a hangolást a januári Európa-bajnokságra. A behívott keretben ott találjuk a vargyasi születésű, a Székelyudvarhelyen nevelkedett beállót, Szász Andrást is.

Könnyed idegenbeli győzelemmel zárta az évet a Sepsi-SIC

Az év utolsó mérkőzését játszotta kedden délután a háromszéki gárda, amely a CS Bákói Știința vendégeként volt a női kézilabda A divízió 9. fordulójában. Carmen Cartaș tanítványai egyszer sem kerültek hátrányba, és megérdemelten hozták el a két pontot.

Lehetőség volt, áttörés nem – eltérő megítélésű női kézilabda-vb a magyar és a román válogatottnál

A torna ugyan a norvégok újabb diadaláról szólt, a magyarok és románok számára azonban inkább a tanulságok tornája volt: előbbi a hetedik helyével nem érte el a célját, utóbbi viszont átalakuló kerettel biztató játékot mutatott a jövő évi hazai Eb előtt.

Elkezdődött a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság rájátszása

Szentegyházán találkoztak az elmúlt hétvégén, elrajtott a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása.

Norvégia a vb trónjára is felült

Az olimpiai és Európa-bajnok norvég válogatott kollekcióját teljessé téve megnyerte a holland–német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, ugyanis a vasárnapi fináléban 23–20-ra legyőzte a társházigazda német csapatot Rotterdamban.

Elmaradt a magyar bravúr a női kézilabdavébén

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe, így hetedikként zárta a női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28–23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.

Bejutott a rájátszás felsőházába, így megy téli szünetre a VSK Székelyudvarhely kézicsapata

A csoportkör érdemi részét letudta a VSK Székelyudvarhely, egyben lejátszotta az összes idei mérkőzését a férfi kézilabda másodosztályban. Az már biztos, hogy a felsőházban folytatja a küzdelmeket.

A jó kezdés megalapozta a VSK Székelyudvarhely sikerét, elérték a felsőházi rájátszást

Pillanatok alatt elhúzott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda-bajnokság A osztályának találkozóján. Az év utolsó meccsén eldőlt, hogy ott lesznek a play-offban.

Rég zártak ilyen jó helyen a románok a kézivébén, a magyarok sokáig vezettek a dánok ellen

Mind a román, mind a magyar válogatott számára zárult a középdöntő a női kézilabda-világbajnokságon. Előbbiek utolsó összecsapásukat jegyezték a tornán, utóbbiak nagy meccset játszottak a dánokkal.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!