Harmincat lőtt, negyvenet kapott a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. október 01., 19:08 utolsó módosítás: 2022. október 01., 20:21

Nagyon korán eldőlt a találkozó érdemi része a férfi kézilabda élvonal hatodik fordulójában. A székelyföldieknek egyelőre várniuk kell az első diadalra.

Claudio Ramos öt gólig jutott Fotó: Beliczay László

Szombaton délután idegenben, a CSU Suceava otthonában vendégszerepelt a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligája hatodik fordulójában. Az újonc eddig öt vereséget könyvelt el, de abból kiindulva, hogy nem sok együttes nyer a moldovai város egyetemi sporttermében, ezúttal sem néztek könnyű meccs elé.

Az elején még szoros volt az állás, aztán kihasználva azt, hogy a vendégek hét percig nem szereztek gólt, elhúzott öttel a házigazda. Erre pedig a szünetig még rátettek egy lapáttal – védekezésben sok volt a hiba a székelyföldieknél –, 19–12 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészt még Couveiro találata indította, erre az SZKC-nál nevelkedett, több idényt ott lehúzó Csog Vencel értékesített egy hetest a házigazdáknak. Nem nagyon volt visszaút, a CSU végig kézben tartotta a mérkőzést.

A Sipos Lóránt által irányított csapatnak voltak jó pillanatai, de így sem tudta elkerülni, hogy két számjegyű legyen a különbség a legvégén.

A VSK Székelyudvarhely legközelebb szerdán 18 órától hazai környezetben fogadja a CSM Focșani gárdáját.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 6. forduló:

CSU Suceava–VSK Székelyudvarhely 40–30 (19–12).
Gólszerzők: Claudio Ramos és Vuk Milosevics 5-5, Csibi Hunor, Feliciano Couveiro és Hadnagy Lóránt 4-4, Ferenczi Botond és Putnoky Szabolcs 3-3, Aron Dedu és Fekete Róbert 1-1.