Kiegyensúlyozott és fordulatos összecsapás volt a délután rendezett Fogaras–Steaua mérkőzés, amelynek első perceit a fővárosi együttes uralta, aztán a fogarasiak fordítottak, a szünetben négy gól volt az előnyük. A térfélcserét követően a Steauának sikerült átvennie a vezetést. Ám Fogaras rögtön válaszolt, majd az utolsó másodpercekig vezetett, amikor a Steaua beállósa, Burlacu egyenlített.
A pénteki nap második mérkőzésén a Szejke SK ellenfele az előző másodosztályos bajnokságban már jól megismert Nagyváradi VSK volt.
Sokkal bátrabban játszott a házigazda, mint egy nappal korábban, és habár ezúttal is akadtak hibák támadásban, sikerült diktálnia az iramot, a szünetig négygólos előnyre tett szert. A második játékrészben sikerült fokozatosan növelni az előnyt,
támadásban és védekezésben is jól működött a házigazda játéka, amely végül tíz góllal, 41–31-re nyert.
Sipos Lóránt vezetőedző minden benevezett játékosának lehetőséget adott.
Szombaton 11 órától Fogaras Nagyváraddal, 13 órától pedig a Szejke a Steauával csap össze a Szejke Kupa utolsó fordulójában.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!