Gólparádé a VSK Udvarhely kézimeccsén a bajnokcsapattal

Józsa Csongor 2023. február 10., 19:10 utolsó módosítás: 2023. február 10., 19:28

A férfi kézilabda élvonal idei kiírásnak legtöbb találatát hozó mérkőzését játszotta az újonc az aranyérmes otthonában.

Csak lőtték a találatokat Fotó: Beliczay László

Pénteken délután a férfi kézilabda Bölények Ligája tizenhetedik játéknapján a Bukaresti Dinamo otthonában vendégszerepelt a VSK Székelyudvarhely.

A mérkőzés eleje inkább hasonlított egy futóedzésre, mintsem egy kézilabdameccsre. Egyik csapat sem helyezett nagyobb hangsúlyt a védekezésre, az első negyedóra úgy pörgött le, hogy szabálytalanság sem nagyon volt.

Végig a fővárosiak uralták az összecsapást, fokozatosan léptek el a székelyföldiektől. A 18. percben Sipos Lórántnak ki kellett kérnie a második idejét is, mert már nyolccal, 19–11-re vezetett a szerdán még Portóban BL-találkozót játszó házigazda.

Fotó: Beliczay László

A Dinamo játszi könnyedséggel lőtte a találatokat, a pihenőig 26-szor zörgette meg az udvarhelyiek hálóját. Akik azért nem vallottak szégyent, volt szép akciójuk, 18 gólt ők is berámoltak az első felvonásban.

A második játékrész elején a Dinamo két számjegyűre változtatta a különbséget. Ezt pedig tartotta a legvégéig. Azaz, a VSK rendre válaszolt a Xavi Pasqual által felkészített gárda találataira, a kapuban pedig Orbán Szilárd remekelt, ahogy szélsőjátékuk is eredményes volt.

Az összecsapáson potyogtak a gólok, a hatvan perces játékidő alatt összesen 87 találat született. Az idei szezon eddigi gólrekordját ezen két gárda őszi meccse adta, akkor 43–28 volt a végeredmény a Dinamónak.

Férfi kézilabda, Bölények Ligája, 17. forduló:

Bukaresti Dinamo–VSK Székelyudvarhely 50–37 (26–18).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs és Kónya Hunor 7-7, Feliciano Couveiro és Szász Előd 4-4, Komporály Attila, Ferenczi Botond és Csibi Hunor 3-3, Mohamed Fedilla és Aron Dedu 2-2, Katona Tamás és Claudio Ramos 1-1.