Visszalépett a 2021-es férfi kézilabda-világbajnokságtól a Zöld-foki Köztársaság válogatottja, amely az egyiptomi torna A-csoportjában szerepelt, a magyarok, a németek és az uruguayiak társaságában.
A koronavírus-fertőzésekkel küszködő afrikaiak az első csoportmeccsüket Gulyás István együttese ellen még lejátszották, és ezt 34–27 arányban elveszítettek, a németek ellen viszont már nem tudtak kiállni vasárnap.
A Zöld-fokiak kedden Uruguayjal meccseltek volna a vb-n, de mivel nem állt rendelkezésükre legalább tíz, negatív PCR-teszt birtokában lévő játékos, visszaléptek a tornától.
A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) elfogadta az afrikai válogatott visszalépését, amely egyben azt jelenti, hogy minden mérkőzésüket, így a magyarok ellenit is 10:0-ra veszítették el.
Az A-csoportból így a magyar és a német válogatott mellett Uruguay is továbbjutott a középdöntőbe.
A csoportrangadót kedden 21.30-tól játssza a magyar és a német válogatott.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
A rocker élete a „hogy lehet ilyen hangerőn hallgatni ezt a csörömpölést, fiam”-tól a „megyünk hát, hétkor találkozunk a helyszínen”-ig.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!