Feküdt a hazai pálya a Hargita KK-nak

Zátyi Tibor 2024. október 08., 13:43

Kiváló második félidei játékának köszönhetően a Székelyudvarhelyi Hargita KK első sikerét aratta a női kézilabda másodosztályban, a 3. fordulóban, hétfőn kora este hazai pályán hét góllal győzte le Vidombák együttesét.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Két nyeretlen együttes találkozott a városi sportcsarnokban, a másodosztályba idén visszairatkozott udvarhelyi együttes két kiszállás után (Sepsi-SIC-nél 38–26-os, Temesvári CSU-nál 31–27-es vereség) első hazai meccsére készült. Vidombák Nagyváradon kapott ki két góllal (25–23), majd hazai pályán maradt alul a Sepsivel szemben (22–27), így szoros mérkőzésre volt kilátás.

Ez így is történt, az első félidőben a házigazda diktálta az iramot, de nem tudott ellépni az eredményjelzőn, hiába vezetett hárommal is, Vidombák ledolgozta hátrányát, majd a vezetést is átvette. A játékrész hajrájában pontosabbak voltak az udvarhelyiek és egygólos előnyben mehettek az öltözőkbe (16–15).

A második félidőben sikerült folyamatosan 3-4 gólos távolságban tartani vendégeit a Hargita KK-nak, a Brassó megyeiek jóval nehezebben találták az utat a hálóba. A hajrára így már nem maradt más kérdés, csak az, hogy végül mennyivel nyer a házigazda: 30–23-as sikert aratott a Hargita KK. Szombaton következik az újabb bajnoki, a Fogarasi VSK-hoz látogat az udvarhelyi együttes.

Női kézilabda A osztály, 3. forduló:
Hargita KK–Vidombáki Teutonok 30–23 (16–15)
Gólszerzők: Chiratcu Andrea 8, Munteanu-Korodi Krisztina, Miklós Flóra 7–7, Mester Noémi 5, Dénes Szidónia, András Anett, Lukács Erika 1-1. Játszott még: Sánduly Zsófia, Szász Boglárka (kapusok), Német Panna, Katona Noémi, Major Andrea, Bálint Aliz, Simon Sára és Cramba Paula. Edző: Mester Zsolt.