A torna egyik legnagyobb meglepetése a románok teljesítménye, akik több nagy csapatot is megtudtak szorongatni, a svédeket pedig le is győzték. Szenzációs formában várta a találkozót a házigazda is, a vasárnapi megmérettetés pedig mindkét fél számára nagy jelentőséggel bírt, és ez érződött a játékon is.
Az első negyedórában egyenlő ellenfelei voltak egymásnak a felek, 6–7-nél még a trikolórok vezettek,
ezt követően pedig magához ragadta a kezdeményezést Magyarország és előbb három-, majd ötgólos különbséget alakított ki, ezáltal fokozatosan faképnél hagyta ellenlábasát.
Szünetben 20–15 állt az eredményjelzőn, ezen a megmérettetésen nem a kapusoké volt a főszerep.
A második félidőben folytatta kiváló formáját a magyar válogatott és gyorsan növelte az előnyét nyolcra, Románia innentől kezdve pedig csak rohant az eredmény után. A házigazda játszi könnyedséggel uralta a találkozót és megérdemelten vezetett. Az utolsó tíz percben kapus nélkül próbálkozott a román csapat, ezt pedig többször is sikerült megbüntetni.
A végén 37–29-es magyar siker született, ez pedig azt jelenti, hogy hatból hatot megnyert a tornán és a 2012-es, szerbiai viadal után újra bejutott a legjobb négy közé.
A harmadik adventi hétvégét Bécsben tölti a magyar nemzeti csapat, csatlakozik a legszűkebb elithez és éremért küzdhet pénteken este. Teljes mértékben megérdemelten kvalifikálták magukat Golovin Vlagyimir tanítványai, mindegyik mérkőzésükön legalább hatgólos különbséggel győztek, valamint elsőként jutottak be az elődöntőbe, amely előtt még a franciákkal zárják a középdöntőt.
Románia az utolsó középdöntős összecsapását a lengyelek ellen vívja kedden, ugyancsak Debrecenben, a Főnix Arénában.
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!