Kissé nehézkesen indult a szezon a Hargita KK számára, Mester Zsolt vezetőedző és Bálint Aliz másodedző-játékos fiatal együttese elveszítette az első két találkozóját. „Az elején döcögött a szekér, de idővel kezdett összeállni a játék, összeérni a csapat.
– emlékezett vissza Bálint Aliz a kezdetekre.
Ezután az éllovas, a mezőnyből felfelé nagyon kilógó CS Județean Prahova látogatott Udvarhelyre. „Velük is jó meccset játszottunk, a 22. percig vezettünk is, aztán kijött a két csapat közti különbség. Számunkra a szezon eddigi legjobb meccse következett, a CS Star Mioveni vendégeként 12 góllal nyertünk. Ott kezdtük érezni, hogy a játékunk is kezd összeérni, nagyszerű győzelemmel tértünk haza. Ezután sikerült két győzelmet összekapcsolnunk, hiszen Udvarhelyen megvertük a Resicabányát is” – folytatta a másodedzői teendőket is betöltő Bálint Aliz.
Az utolsó két bajnokin vereséget szenvedett a Hargita KK, előbb Kolozsváron, majd hazai pályán Nagyváradtól kapott ki. „Kolozsváron nem úgy ment a játék, ahogy szerettük volna, míg Nagyvárad gyorsaságával nem tudtuk felvenni a versenyt, jobbak voltak, mi pedig sokat kapkodtunk” – emelte ki a vasárnapi bajnoki tanulságait.
Most közel egy hónapig szünetel az A divízió, december közepén rendezik a következő fordulót, a visszavágók első játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC látogat Udvarhelyre.
„Jó a hangulat a keretben, szerencsénkre a komolyabb sérülések elkerülték a csapatot. Még hullámzó a teljesítményünk, de biztosan össze fog ez érni. A bajnokság előtt kiegyeztünk volna ezzel, hogy a középmezőnyben vagyunk. A hatodik helyet foglaljuk el, lehetett volna jobb is, hiszen Temesváron és Fogarason is hagytunk pontokat.
– tette hozzá a másodedző.
Bálint Aliz zárásként kiemelte, hogy egyértelműen segít nekik a hazai pálya, hiszen a városi sportcsarnokban „határozottan erősebbek vagyunk, ezen pedig a hazai közönségünk támogatása is nagyot dob”.
Habár van kis hiányérzete, Mester Zsolt vezetőedző elégedett az eddig elért eredményekkel. „A célunk továbbra is az, hogy egy jó közösséget építsünk, jó hangulatú csapatunk legyen, amely meccsről meccsre fejlődik. Az utolsó két fordulóban nem úgy alakult a játék, ahogy szerettük volna, de ez összességében elégedett vagyok a lányokkal, ahhoz képest, hogy milyen helyzetben vagyunk, ez elfogadható eredmény. Most van három hét szünetünk, két hazai meccsel folytatjuk. A visszavágókon megmutathatjuk, hogy mire vagyunk képesek, és azokon a meccseken, amelyeken pontokat hullajtottunk, most többet szerezzünk” – összegzett a vezetőedző.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!