A nagyváradi lányok jobban kezdték a vasárnap délben a városi sportcsarnokban rendezett mérkőzést, hamar 2-3 gólos előnyre tettek szert, a hazaiak csak a lépést tudták tartani velük, közelíteni nem tudtak. A szünet előtt ismét volt egy jó sorozata a vendégeknek, amire csak a végén tudott válaszolni a Hargita KK, amely így négygólos hátrányban vonult az öltözőkbe.
Térfélcserét követően a nagyváradiak lerohanós, gyors játékára nem nagyon találta az ellenszert a házigazda, a CSU a félidő közepén eldöntötte a pontok sorsát, végül tízzel nyert.
Ezzel a mérkőzéssel véget értek az alapszakasz odavágói, most hosszabb szünet következik, egy hónap múlva, december közepén a Sepsi-SIC elleni székely derbivel folytatódik a pontvadászat. A Hargita KK a 6., míg a Sepsi-SIC a második helyen áll.
Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.
Lejátszotta harmadik mérkőzését a labdarúgó 2. Liga idei kiírásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ám a várva várt hazai bemutatkozás vereséggel zárult: hétfő délután a Vajdahunyadi Corvinul 2–0-ra nyert a Sepsi Duna Arénában.
Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!