Elbukta célkitűzését a román női kézilabda-válogatott

Orbán Zsolt 2021. december 13., 21:25 utolsó módosítás: 2021. december 14., 12:40

A román válogatott négygólos vereséggel zárta a spanyolországi női kézilabda-világbajnokságot. Adrian Vasile együttese hétfőn este 34–30 arányban maradt alul Svédországgal szemben, így nem végezhet az első tíz között a tornán.

Vereség a végére, a román lányok nem tudtak meglepetést okozni a svédek ellen Fotó: International Handball Federation - IHF/Facebook

Miközben a román csapat számára gyakorlatilag tétnélküli volt a Castellóban rendezett középdöntős mérkőzés, a skandinávok egy háromgólos sikerrel – a későbbi holland-norvég rangadó eredményétől függetlenül – továbbjuthattak a negyeddöntőbe.

A román válogatott próbált a komolyabb játékerőt képviselő rivális nyomában maradni az első játékrészben, ebben segítettek Julija Dumanszka bravúrjai. A Puerto Rico ellen pihentetett Crina Pintea azonban hetest hibázott a félidő végén, a svédek pedig az utolsó másodpercekben szerzett góllal 19–14-re vezettek a szünetben.

A térfélcsere után Pintea vezényletével zárkózott Adrian Vasile együttese, s bár a románok feljöttek mínusz kettőre és a félidőt is megnyerték egy góllal, Carim Strömbergék végül 34–30-as sikerrel jutottak be a legjobb nyolc közé.

A mérkőzés legjobbjának Cristina Laslót választották, a kolozsvári irányító hét gólt tett be a közösbe.

Románia a 13–16. helyek valamelyikén fog végezni a 25. női kézilabda-világbajnokságon, így elbukta a célkitűzést: Adrian Vasile szövetségi kapitány a torna előtt az első tízbe vágyott csapatával, ezt a célt fogalmazta meg Alexandru Dedu szövetségi elnök is.

Női kézilabda-világbajnokság, Spanyolország
Középdöntő, II-es csoport, Castello
Svédország–Románia 34–30 (19–14)
Románia: Cristina Laslo 7 gól, Crina Pintea 6, Bianca Bazaliu 4, Dana Rotaru 4, Bianca Harabagiu 3, Laura Moisă 2, Lorena Ostase 1, Maria Zamfirescu 1, AlexandraBadea 1, Alexandra Dindiligan 1.