Egy tesztmeccset megnyert, egyet elveszített a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. augusztus 16., 15:12

Két újabb felkészülési mérkőzést játszott ezen a héten a férfi kézilabda Bölények Ligája augusztus végi rajtjára hangoló székelyföldi együttes.

Két hét maradt a férfi kézilabda Bölények Ligája új idényének rajtjáig Fotó: László Ildikó

Csütörtökön hazai környezetben, a városi sportcsarnokban, egy napra rá, pénteken pedig Segesváron lépett pályára a VSK Székelyudvarhely. Mindkétszer élvonalbeli ellenlábasokkal mérte fel, hogy hol is tart a felkészülési időszakban.

Az első, a fővárosiak elleni összecsapás másfél órás késéssel, este kilenc órától kezdődött, miután a vendégek erős forgalom miatt nem érkeztek meg időben. Ennek ellenére jól játszottak az első félidőben, kihasználták, hogy a hazaiak több nagy lehetőséget elpuskáztak. A második játékrész már sokkal szorosabb volt, ezt meg is nyerte a Sipos Lóránt által felkészített gárda, de a legvégén a bukarestiek diadalmaskodtak.

Fotó: László Ildikó

Pénteken délben semleges helyszínen, Segesváron a CSU Suceava volt az udvarhelyiek ellenfele. Az első félidőben potyogtak a gólok, többnyire a Suceava vezetett. Pihenőt követően aztán gyorsan szoros lett az állás, elkezdte a felzárkózást a VSK, a hajrában jobban kijött a lépés számukra, és megnyerték a párharcot.

Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzések:

VSK Székelyudvarhely–Bukaresti CSM 28–31 (13–19).
A hazaiak gólszerzői: Aleksandar Milicevici 6, Feliciano Couveiro 5, Pavel Loic és Tálas Huba 3-3, Alin Roșu, Bogdan Păunescu és Csibi Hunor 2-2, Katona Tamás, Varó Lajos, Komporály Attila, Aron Dedu és Vladyslau Zalevsky 1-1.

CSU Suceava–VSK Székelyudvarhely 37–38 (21–18).
A VSK gólszerzői: Csibi Hunor 10, Putkony Szabolcs 6, Katona Tamás 5, Aleksandar Milicevici 4, Feliciano Couveiro és Bogdan Păunescu 3-3, Alin Roșu és Pavel Loic 2-2, Vladyslau Zalevsky, Tálas Huba és Komporály Attila 1-1.