Egy félidőt megnyert a Bukaresti CSM ellen a VSK Székelyudvarhely

Zátyi Tibor 2022. november 11., 20:17

Nem fért bele az első játékrészben a kétszer tíz perces gólcsend a VSK Székelyudvarhely játékába, így alulmaradt a Bukaresti CSM-mel szemben a férfi kézilabda Bölények Ligája 11. fordulójában. Az udvarhelyiek játéka a szünetet követően feljavult, a második játékrészt meg is nyerték.

Az első félidőben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni a VSK Székelyudvarhely Fotó: Beliczay László

Nagyjából félház fogadta pénteken kora este a városi sportcsarnokban a két együttest, a bemutatáskor a vendégektől Szász András és Chike Onyejekwe vastapsot kapott – nem csoda, hiszen a két játékos meghatározó alakjai voltak a megszűnt Székelyudvarhelyi KC-nak.

A házigazda jól kezdte a mérkőzést, az első percekben vezetett, ám a védelmét gyorsan helyre tevő CSM fordított, a tizedik percben pedig Sipos Lórántnak, a VSK vezetőedzőjének időt kellett kérnie, mivel már hárommal vezettek a vendégek. A tíz perces udvarhelyi gólcsendet Putnoky törte meg, majd ugyanő szerzett egy újabb találatot. A CSM kapujában álló ukrán Simanszki viszont ismét lehúzta a rolót, és újabb 10 perces hazai gólcsend következett, Ferenczi találatát követően a 24. perc végén 5–10 állt az eredményjelzőn.

A hajrában magasabb fokozatra kapcsoltak a vendégek, Varó hiába védett párszor, a szünetben nyolc gólos hátrányban volt a VSK (6–14).

Térfélcserét követően gyorsan faragott hátrányából a házigazda, ám öt gólnál közelebb nem tudott férkőzni (36. perc, 11–16). Innen ismét a fővárosiak diktálták az iramot, pillanatok alatt visszaállították a tetemes különbséget, a 49. percben már tizenegy góllal vezettek (15–26).

A mérkőzés végére a CSM-nél érkeztek a cserejátékosok a pályára,

a hazaiaknál pedig a kapuba beállt Orbán több lövést is hárított, társai pedig kozmetikáztak az eredményen, de szorossá nem tudták tenni a találkozót, a második félidőt viszont egy góllal a VSK nyerte.

A vendégektől Szász 4, míg Onyejekwe 3 góllal zárt.

A következő fordulóban a kiesés elkerüléséért folytatott harcban nagyon fontos mérkőzés vár a 13. helyezett VSK-ra, az előtte álló CSM Vaslui vendége lesz.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 11. forduló
VSK Székelyudvarhely–Bukaresti CSM 23–30 (6–14)
gólszerzők Putnoky 4, Ferenczi, Couveiro, Csibi, Dedu 3–3, Katona, Ramos, Milosevic 2–2, Tăuțean 1. Játszott még: Varó, Jobb, Orbán – Hadnagy.