A Gloria Buzău esete megismétlődhet – jelentette ki szerdán tartott sajtótájékoztatóján Constantin Din, a Román Kézilabda-szövetség elnöke. Hozzátette, tudomása szerint további 2-3 klub pénzügyi problémákkal küzd.
„Ez egy menedzsmentkérdés, arról szól, hogy ki hogyan tudta kezelni a költségvetését. Vannak klubok, amelyeknek nincsenek pénzügyi gondjaik, de vannak olyanok is, amelyek anyagi problémákat jeleznek.
Nem lehet többet költeni, mint amennyid van. Mostantól mindenki sokkal óvatosabb lesz a szerződések megkötésénél. Remélem, hogy nem fordul elő több olyan eset, mint a Buzăué.
Tudomásom szerint legalább 2-3 klubnál vannak fizetési késedelmek. Remélem, hogy találnak majd megoldásokat a problémák rendezésére” – magyarázta Din.
Hozzátette, hogy Romániában a labdarúgás kivételével minden sportág az állami finanszírozástól függ.
„Sajnos a kézilabda-bajnokságban szereplő egyetlen klub sem tudna fennmaradni állami támogatás nélkül. Ez nemcsak nálunk van így, hanem minden sportágban” – jelentette ki Constantin Din.
A Gloria Buzău január 9-én jelentette be, hogy visszalép a Virágok Ligájából a „költségvetési intézkedések miatti megszorítások” következtében. A Gloria a 14 csapatos bajnokság 11. helyén állt, 13 forduló alatt 9 pontot szerezve, az együttes eredményeit törölték.
A román kormány az év elején elfogadta azt a költségvetési megszorító rendeletet, amelynek célja a közkiadások csökkentése és a 2025-ös összevont állami költségvetés megalapozása. Az úgynevezett „kisvonat-rendelet” vagy „megszorítási rendelet” negatívan érinti azokat az összegeket is, amelyeket a helyi hatóságok a sportklubokra fordíthatnak.
A Bölények Ligájában szereplő Konstancai CSM helyzete is bonyolult. Néhány nappal ezelőtt George Buricea, a csapat edzője figyelemfelkeltő üzenetet tett közzé a közösségi médiában, amelyben arról számolt be, hogy nem kaptak fizetést már fél éve, a szállások siralmas állapotban vannak, a körülmények elfogadhatatlanok, és a játékosok orvosi ellátásra szorulnak, mivel poloskacsípéseket szenvedtek el.
Ugyancsak a férfi kézilabda élvonalban szereplő CSM Focșani kapusa, Emilian Marocico fakadt ki a téli szünet előtt, hogy kilenc hónapja egyetlen havi juttatás sem érkezett meg a számlájukra.
Egyelőre mindkét klubnál elkezdték az alapozást a február közepén esedékes tavaszi idény folytatására.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!