A sportági szövetség közösségi oldalán megjelent nyilatkozatában Alexandru Dedu bízik abban, hogy népszerű és sikeres lesz a július 1–13. között a román fővárosban rendezendő korosztályos világbajnokság, amelynek mérkőzéseit a televízióban és interneten is lehet majd követni.
A szövetség első embere rámutatott, a szervezéssel be akarják bizonyítani, hogy Románia a felnőtteknél is képes megrendezni egy világbajnokságot, de csak abban az esetben, ha rendelkezésre állnának korszerű létesítmények (mint például az új kolozsvári sportcsarnok).
Alexandru Dedu jó eredményt vár a hazai közönség előtt szereplő román válogatottól, elmondása szerint megfelelő edzésprogramjuk van, és minden adott ahhoz, hogy sikeresek legyenek.
A román U20-as korosztályú csapat a nyolcadik helyen zárta a két évvel ezelőtti világbajnokságot. A címvédő Magyarország, amely 2018-ban házigazdaként tudott felérni a csúcsra.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!