Beérhetetlen az előnye, papíron feljutott az élvonalba a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. április 19., 19:04

Akkor kapcsolt rá a listavezető, amikor kellett, a székelyudvarhelyi férfi kézilabda együttes idegenbeli sikerével biztossá vált, hogy jövőre szintet léphet.

Elérték, amit kitűztek az idény előtt célul: az élvonalba való feljutást érő helyen zárják az A osztályt Fotó: László Ildikó

Pénteken délután a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának tizenegyedik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a Fogarasi VSK otthonában vendégszerepelt. Egyetlen pontra volt szüksége a play-off listavezetőjének, hogy az utolsó három játéknap eredményeitől függetlenül behozhatatlan előnyre tegyen szert a harmadik helyezettel szemben, így matematikailag elérje az élvonalba való feljutást.

Több játékos is egészségügyi problémákkal küszködött a székelyföldiek keretében, ráadásul a fogarasi ellenféllel az éves során idegenben mindig megkínlódott a Sipos Lóránt által felkészített gárda.

Ezúttal sem volt másképp. Az első játékrészben fej-fej mellett haladt a két együttes, rendre a vendégek egyenlítettek a házigazdák mehettek minimális előnnyel vissza az öltözőbe (14–13).

Fotó: László Ildikó

A játék képe a második félidő első részében sem változott, három gól volt a legnagyobb előnye, amivel a Fogaras vezetett (23–20), de az utolsó tíz percre úgy fordultak a felek, hogy 25–25 volt az állás.

A VSK Székelyudvarhely ekkor még képes volt az újításra, valósággal állva hagyta ellenlábasát, zsinórban hatszor zörgette meg a hazaiak hálóját, az 57. percben így 25–31 állt az eredményjelzőn.

Innen pedig behúzta a győzelmet és a három pontot.

Ezzel a sikerrel az udvarhelyi férfi kézilabda együttes biztosan az első két hely valamelyikén zárja a play-offot, ami a versenykiírás szerint egyenes feljutást jelent a Bölények Ligájába.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 11. forduló:

Fogarasi VSK–VSK Székelyudvarhely 28–33 (14–13).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 8, Mohamed Fedila 7, Feliciano Couveiro 4, Katona Tamás, Paul Oargă és Komporály Attila 3-3, Szász Előd és Balsa Stevovic 2-2, Csibi Hunor 1.