Az elején vezetett a VSK Udvarhely, a pihenő előtti fordítás döntött

Józsa Csongor 2022. szeptember 24., 18:58 utolsó módosítás: 2022. szeptember 24., 19:55

Egészen jól tartotta magát az első játékrészben a VSK Székelyudvarhely kéziegyüttese, de aztán a tapasztalt bánságiak megrázták magukat.

Putnoky Szabolcs tíz gólt lőtt Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a Temesvári Poli otthonába lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligája ötödik játéknapján. Két olyan együttes nézett farkasszemet, amelyik a tabella hátsó felében tartózkodott.

Egészen jól kezdődött a mérkőzés a székelyföldiek számára, a két szélső, Putnoky és Csibi jól használta ki lehetőségeit, így a 11. percben 6–4-re vezetett a VSK. A bánságiak pillanatok alatt fordítottak, igaz, kellett ehhez két kihagyott lövés, egy kétperces udvarhelyi kiállítás is. Innen kezdve a 26. percig fej-fej mellett haladt a két fél (13–13).

Csakhogy a pihenő előtti időszak teljesen a Polié volt: azzal, hogy zsinórban négyszer zörgették meg a hálót az eredményjelző 17–13 mutatott.

A második felvonásban a hazaiak tapasztalt kézilabdázói, a Sadoveac-Fenici-Marjanovics trió elemében volt, termelték a gólokat – összesen huszonkettőig jutottak. Túloldalt leginkább Putnoky volt elemében. Az előnyt nem csupán megtartotta a temesvári együttes, hanem növelni is tudta. A végjáték így nem hozott izgalmakat.

Még várni kell a VSK Székelyudvarhely első pontjára az élvonalban, ráadásul számukra újból egy idegenbeli mérkőzés következik a CSU Suceavánál.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 5. forduló:

Temesvári Poli–VSK Székelyudvarhely 35–29 (17–13).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 10, Csibi Hunor 5, Fekete Róbert 4, Feliciano Couveiro 3, Ferenczi Botond és Vuk Milosevics 2-2, Aron Dedu, Katona Tamás és Claudio Ramos 1-1.