Az elején megremegett a kéz, a tapasztalt ellenlábas kihasználta

Józsa Csongor 2022. szeptember 07., 20:38 utolsó módosítás: 2022. szeptember 07., 20:51

Nem kezdte jól a találkozót a székelyudvarhelyi kézilabda együttes, ezt pedig rutinos ellenfele rendre büntette. Elhúzott, elvitte a pontokat.

Azért nem adták fel egy pillanatig sem Fotó: Beliczay László

Szerda délután újból hazai környezetben játszott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligájának második fordulójában. Vasárnap a címvédő, a Bukaresti Dinamo, ezúttal pedig a Tordai Potaissa volt az élvonalban újonc gárda ellenfele.

Az elején nagyon nem ment a góllövés a hazaiaknak – pontosabban csak a szélsőnek, Csibi Hunornak, az ő nevéhez fűződött az első három VSK-találat. Az ellenlábas valamivel pontosabban célozott, így a 14. percig összeszedett egy kis előnyt (3–7).

Öt percre rá jött is Sipos Lóránt időkérése, miután több technikai hibát elkövettek tanítványai, az eredményjelzőn pedig 5–10 állt. Hiába a fejmosás, rögtön egy újabb rossz átadással kihagyhatatlan helyzetet hoztak össze a valamikori SZKC-játékossal, Tálas Hubával a soraiban visszatérő Potaissának.

Fotó: Beliczay László

A szünet előtti percekben pályára lépett az angolai Feliciano Couveiro – a székelyföldieknek az átlövő az egyik nyári átigazolása volt, vízumját a napokban kapta kézhez, hétvégén érkezett meg. Két bombagóllal mutatkozott be – a meccs során pedig megmutatta, sok potenciál van benne. A Kolozs megyeiek azért kézben tartották a meccset, a pihenőkor öttel egységgel vezettek (10–15).

A második felvonás zsinórban négy Potaissa góllal indult, a 38. percben pedig megvolt a kétszámjegyű különbség (11–21).

A rutinosabb ellenlábas nem sok sanszot adott az újoncnak. A VSK próbálkozott, nem nagyon tudta megnehezíteni az utóbbi években a dobogón záró vendégek dolgát. A becsületükre legyen mondva, nem adták fel, a majdnem telt házas közönség biztatására is élvezve, a végjátékban kozmetikázták az eredményt. Összességében a tordaiak érvényesítették a papírformát, elvitték a pontokat.

Az udvarhelyiek a hétvégi játéknapon idegenben lépnek pályára, a HC Buzău otthonában.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 2. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Tordai Potaissa 27–35 (10–15).
A hazaiak gólszerzői: Csibi Hubor 6, Feliciano Couveiro és Claudio Ramos 5-5, Vuk Milosevics és Katona Tamás 4-4, Putnoky Szabolcs 2, Varó Lajos 1.