A napirendi pontok között szerepel az alapszabály módosítása, az elnöki beszámoló, továbbá az új elnök, az alelnökök, az elnökségi tagok, valamint a felügyelő bizottság elnökének és tagjainak megválasztása. A küldöttgyűlés kiírásával együtt az elnökség határozata alapján megkezdte munkáját a jelölőbizottság, amely jövő csütörtökig fogadja a javaslatokat.
Az MKSZ-t 2015 óta irányító Kocsis Máté január közepén a Nemzeti Sportnak adott interjúban bejelentette: nem tervezi, hogy újraindul az elnöki posztért. Hozzátette, ez április még változhat, de „a magam részéről erre egészen minimális esélyt látok, leginkább semennyit”.
Az elnök pénteken a kormánypártok balatonfüredi frakcióülésén tartott sajtótájékoztatón elárulta: kiváló elnökjelöltnek tartja a 229-szeres válogatott Ilyés Ferencet, és bízik benne, hogy mindenki támogatja.
A székelyudvarhelyi születésű 41 éves egykori balátlövő pályafutása során megfordult Szegeden, Veszprémben, Tatabányán, a német Lemgónál és a lengyel Wisla Plocknál is. Magyar bajnokságot háromszor, KEK-et és EHF Kupát egy-egy alkalommal nyert, illetve 2004-ben és 2012-ben is olimpiai negyedik helyezett volt.
Visszavonulása óta a MOL Tatabánya KC klubmenedzsereként és az MKSZ határon túli magyar kézilabdáért felelős elnöki megbízottjaként dolgozik, illetve az Együtt növünk fel! alapítvány kuratóriumi elnökeként tevékenykedik.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!