A legnagyobb gondot a női élvonal, a Virágok Ligája okozza, hiszen jelenleg a címvédő Râmnicu Vâlcea vezet, a második helyen pontazonossággal az egy meccsel kevesebbet játszott Bukaresti CSM található.
A ProSport szerint három megoldás áll az igazgatótanács előtt:
Tehát, ha a pályán ér véget a szezon, akkor a CSM lesz a bajnok, ellenkező esetben a Rm. Vâlcea.
A ProSport információi szerint a másodosztály leállásakor feljutási eséllyel rendelkező csapatok több mint fele vállalná a szereplést az első osztályban (ez érvényes a Székelyudvarhelyi Szejke SK-ra is, amennyiben ehhez meg tudják teremteni a kellő gazdasági hátteret).
A bajnokságok befagyasztására több javaslata is van a szövetségnek, köztük az is,
hogy a következő szezonban 16 csapatosra növelnék a jelenleg 14 együttest felvonultató élvonalakat, ám a feljutási rendszer több kérdést is felvet.
A norvég minta szerint a férfiaknál a következő a koefficiensek rangsora a másodosztály legjobb nyolc csapata között: Székelyudvarhelyi Szejke SK – 3,00; CSU Suceava – 2,58; CS Magnum Botoșani – 2,58; Nagyváradi VSK – 2,55; CS Medgidia – 2,50; Nagyszentmiklósi Unirea – 2,33; CSM Alexandria – 2,33; Kolozsvári U – 1,75.
Első javaslat: nem lesz kieső a Bölények Ligájából, a másodosztályból a norvég minta szerint két csapat jut fel, és a következő szezonban 16 csapat lesz az élvonalban. Feljut a Szejke SK és a CSU Suceava.
Második javaslat: a Bölények Ligájából a norvég minta szerint kiesik az utolsó kettő és feljut a másodosztály két legjobbja. Kiesik a HC Buzău és a Resicabányai CSM, feljut a Szejke SK és a CSU Suceava.
Harmadik javaslat: selejtezős tornát rendeznek a Bölények Ligája utolsó két, illetve a másodosztály első két együttesével (HC Buzău, Resicabányai CSM, Szejke SK és CSU Suceava).
A nőknél bonyolultabb a helyzet, itt öt javaslatot vázolt a ProSport. A feljutásra a legnagyobb eséllyel a Galaci CSM pályázik, mellette még a Dacia Mioveni-nek van még komoly lehetősége a Virágok Ligájára. Az élvonalból legfeljebb az AHCM Slobozia eshet ki.
A Marosvásárhelyi VSK jelenleg hatodik helyen áll a legjobb másodosztályos csapatok között,
egyetlen esélye a feljutásra, ha végigjátsszák a szezont.
Az már most biztos, hogy a szövetség végleges döntése nem fog mindenkinek tetszeni, hiszen vannak csapatok, akik számára a bajnokság befagyasztása lenne a legjobb (pl. a Tordai Potaissa így biztosan második lenne a férfi bajnokságban, történelme legjobb helyezése; a Nagybányai Minaur férfi és női együttese jelenleg európai kupát érő helyen található), vagy a folytatás (a Bukaresti CSM női csapatánál a bajnoki cím, a férfiaknál az európai szereplés).
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!