HIRDETÉS

Távolodik a Bölények Ligájától a Szejke SK – dönthetnek a kézilabda-bajnokságok folytatásáról

A gazdasági helyzet beárnyékolja a tökéletes mutatókkal rendelkező csapat jövőjét. Korábbi felvétel
Fotó: Pál Árpád

2020. április 22., 08:12

Akárcsak a legtöbb csapat, a Székelyudvarhelyi Szejke SK is komoly anyagi gondokkal küzd, a kézilabdacsapat játékosai és szakmai stábja továbbra sem kapta meg a februári fizetését. A Román Kézilabda-szövetség igazgatótanácsa szerdán gyűlésezik, döntést hozhat a március elején félbeszakadt bajnokságok további sorsáról, ez pedig nagyban befolyásolhatja az udvarhelyi klub jövőjét is.

2020. április 22., 08:12

A folyatással kapcsolatban több forgatókönyv létezik, a szövetség szeretné, ha a pályán fejeződnének be a 2019–2020-as szezon küzdelmei. A tervek szerint leghamarabb június 5-én folytatódhatnak a küzdelmek, kérdés, miként ütemezik be a mérkőzéseket – ez természetesen attól is függ, mikor ér véget a szükségállapot. A női bajnokságban, a Virágok Ligájában még hét forduló van hátra, a Román Kupában pedig két negyeddöntő, az elődöntők és a döntő, illetve pár elhalasztott mérkőzés. A Bölények Ligájában az alapszakaszból három forduló maradt hátra, majd következik a play-off és a play-out, illetve a Román Kupa elődöntői.

A másodosztályban még öt forduló maradt az alapszakaszból, a további ütemterv szerint az elődöntőtornákat június 12–14. között, a döntő tornát június 19–21. között, míg a feljutásról döntő tornát június 27–29. között rendeznék.

A férfi másodosztály C csoportját toronymagasan vezeti a Székelyudvarhelyi Szejke SK, előnye 15 pont a második helyezett Kolozsvári U-val szemben, helye pedig biztos az elődöntőtornán.

„Nem lehet tudni, hogy milyen döntést hoznak. Jelen helyzetben nem tudom megmondani, mi lenne a legjobb, hiszen a felnőtt csapat játékosai a februári fizetésüket sem kapták még meg. A vezetőség folyamatosan dolgozik a problémák megoldásán, ám egyelőre ez ügyben nincsen előrelépés. Hogy ha ilyen nehézségek vannak, amelyek a koronavírus-járvány előtti időszakban már megvoltak, akkor tényleg nem lehet tudni, milyen lesz a folytatás.

A szükségállapot végéig felfüggesztették a játékosok szerződését, kényszerszabadságon vannak. Az utánpótláscsapatok és a felnőtt együttes edzői pedig fizetés nélküli szabadságra mentek. Ezt közösen fel kellett vállaljuk, hogy a klub ne kerüljön gazdaságilag még nehezebb helyzetbe. Most több a kérdés, mint a válasz. Nem lehet tudni, miként folytatódnak a bajnokságok, ha igen, akkor hogyan fejeződnek be.

Hosszú távon pedig kérdés, hogy milyen gazdasági helyzete lesz a klubnak, érdemes lesz-e első osztályos csapatról beszélni, esetleg ismét a másodosztályba nevezzünk be. Reménykedünk, hogy ott leszünk legalább az A divízió mezőnyében”

– mondta Sipos Lóránt, a Szejke SK edzője.

HIRDETÉS

A fizetések elmaradását a klub igazgatója, Ilyés Szabolcs is megerősítette, ám mindenkit biztosított arról, hogy jelenleg is azon dolgoznak, hogy tudják kiadni a pénzt. „A krízishelyzet miatt nem tudtunk megállapodni a támogatóinkkal, ám most is folyamatosan tárgyalunk velük, hogy pótoljuk az elmaradásainkat. Az volt a célunk, hogy a vészállapot ideje alatt ne legyenek kiadásaink, ezt sikerült is elérni, hiszen a játékosok kényszerszabadságon vannak, míg a 11 alkalmazottunkat, akik másodállású tevékenységet végeztek nálunk, szabadságra küldtük május 31-ig. Amint változik a helyzet, akkor aszerint fogunk cselekedni” – nyilatkozta az igazgató.

A Szejke SK vezetősége is várja a szövetség döntését. „Az egyik sportújság felmérést készített az első osztályos klubok között, és nagy arányuk amellett voksolt, hogy ne legyen kieső, de feljutó igen, így bővíthetnék az élvonal csapatlétszámát.

A másodosztályban jelenleg a Szejke a legeredményesebb a csapat. Így ha számunkra pozitív döntés születik, majd mindenképpen meg kell vizsgálnunk azt, hogy van-e esély arra, hogy vállaljuk a Bölények Ligáját. Ám a járvány- és a gazdasági helyzet jelenleg azt vetíti elő, hogy kisebb az esély arra, hogy első osztályos csapata legyen Udvarhelynek.

A megszűnés nem fenyegeti a csapatot, hiszen a magyar szövetségtől biztosítékot kaptunk arra, hogy közösen folytatódik majd a projektünk. A gazdasági helyzet dönti el, hogy milyen erősségű lesz ősztől a felnőtt csapat” – zárta a beszélgetést Ilyés.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hatásos volt a fejmosás, legyőzte a Farult a Sepsi OSK

Teljesen más arcát mutatta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 25. játéknapján, csütörtökön kora este pörgős meccsen legyőzte a Konstancai Farult és tartja a lépést a felsőházért folytatott küzdelemben.

A jégkorong őshazájába utaznak a csíki kishokisok

A Junior Hockey Team Csíkszereda (JHTC) U13-as korosztályú jégkorongcsapata a tengerentúlra készül, Kanadába utazik, ahol február 13. és 24. között részt vesz a quebeci 48. Pee-Wee BSR nemzetközi tornán.

Székelyhon

Kiesett a harmadik emeletről, súlyosan megsérült egy diáklány

Kiesett a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának folyosóablakán egy diáklány, akit a reggeli órákban az iskola vezetősége fegyelmi vétség miatt hallgatott ki. Súlyosan megsérült, ezért Sepsiszentgyörgyre, majd Bukarestbe szállították.

`
Krónika

„Beszéljen románul!” – követelte a sztrókos pácienshez kiszálló mentőorvos Kolozsváron

Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.

Krónika

Páros lábbal szállt bele Georgescuba az egyik erdélyi futballcsapat játékosa

Keményen nekiment az elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali, összeesküvéselmélet-hívő Călin Georgescunak Alexandru Chipciu, a Kolozsvári U labdarúgócsapatának játékosa.

Főtér

Románia: az ország, ahol történhet bármi, az államelnök, a miniszterelnök nem akar lemondani…

… közben kiderült, hogy a román hadsereg, rendőrség, titkosszolgálatok emberei Kongóba utazgattak kicsit zsoldoskodni (megáll az ész!)… és láss csudát: így vezet egy kolozsvári trolisofőr… lábbal.

Ez is érdekelheti

Két élvonalbeli társával hangol a bajnoki folytatásra a VSK Székelyudvarhely

A tavaszi idény rajtja előtt az utolsó simításokat végzi a székelyföldi férfi kézilabda-együttes. Hazai környezetben szervez felkészülési tornát.

Előkelő helyen a magyar kéziválogatottak az EHF ranglistáján

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) legfrissebb ranglistáján a magyar női és férfi kézilabda-válogatott egyaránt a top tízben szerepel. Az eredmények a csapatok folyamatos fejlődését és versenyképességét tükrözik.

Dánia negyedszerre, Magyarország harmadszorra

Sorozatban negyedik alkalommal lett világbajnok Dánia, aki a döntőben a horvátokat múlta felül. A legjobb négybe meglepetésre a portugálok is bekerültek, akik a bronzmeccsen a franciáktól szenvedtek egygólos vereséget. A magyar csapat a 8. helyen végzett.

Nincs ki megállítsa a dán hegemóniát a férfi kézilabdában

Dánia zsinórban negyedszerre is megnyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután az idei döntőben, vasárnap este Oslóban 32–26-ra győzött Horvátország ellen.

A Hargita KK lehúzta a rolót idegenben

A kiváló kapusteljesítménynek és jó helyzetkihasználásnak köszönhetően győzelmet ünnepelhetett Resicabányán a Székelyudvarhelyi Hargita KK a női kézilabda A osztály alapszakaszának 16. fordulójában.

Elég volt egy rövidzárlat, kikapott a Sepsi-SIC a kincses városban

Kisebb rövidzárlat okozta a háromszéki alakulat vesztét a Kolozsvári U otthonában, mivel pár perc alatt négygólos hátrányba került, amit a második játékrészben sem tudott ledolgozni a női kézilabda A osztály 16. fordulójában.

Sok a sérült, elmarad a VSK Székelyudvarhely felkészülési meccse

A téli felkészülési időszakban először láthattak volna a szurkolók hazai környezetben a férfi kézilabda-csapatot. Lemondták a szombaton délutánra tervezett találkozójukat.

Egy csapat kiállt a kézilabda-bajnokságból, az elnök szerint továbbiak követhetik

Az év elején a Virágok Ligájában szereplő Gloria Buzău jelentette be, nem folytatja a további küzdelmeket. A kormány költségvetési megszorító rendelete miatt más klubok is bajba kerülhetnek.

Hatalmas lehetőséget szalasztott el a magyar válogatott

Nehezen megemészthető vereséget szenvedett kedden este a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnokság negyeddöntőjében, hiába vezetett többször is négy góllal, az utolsó másodpercben szerzett találattal alulmaradt a házigazda horvátokkal szemben.

Chema és a csapat

„Csak a szövetséggel való barátsága miatt van ott.” „Nagy Laci kegyeltje.” Egy-két vélemény azok közül, amelyek a válogatott egy-egy gyengébbre sikerült mérkőzése után jelentek meg a szurkolók részéről. Nem volt ez másként a mostani vb ideje alatt sem.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!