Hat győzelemmel kezdte az A osztályt az élvonalból idén tavasszal kiesett VSK Udvarhely, a 2023–24-es idény alapszakaszának felénél két ponttal vezeti csoportját.
A sikerszéria szerdán este szakadt meg, amikor az utolsó másodpercben kapott góllal kikapott a Resicabányai CSM otthonában.
„Hosszú út és egy nagyon nehéz kiszállás várt ránk. Tudtuk, hogy Resicabányának is ugyanaz a célja, feljutni az élvonalba. Így azt kaptuk, amire készültünk: kemény, fizikai játékot” – kezdte a mérkőzés kielemzését Sipos Lóránt vezetőedző.
„Nagyon jól kezdtünk, aztán jöttek a hibák, a megszokottnál többet rontottunk, a 9 méteres vonalunk nem nagyon tudott érvényesülni, ez a szerzett gólok számában is megmutatkozott. Belementünk az ő játékukba, harcos meccs volt, fej fej mellett haladtunk, végül utolsó másodperces góllal a javukra fordították a meccset” – összegzett Sipos.
A vezetőedző szerint az, hogy az előző meccseiken rendre 10 góllal jobbak voltak mindenkinél, rányomta bélyegét a tanítványai játékára. „Nincs amiért szomorkodnunk, hiszen csak az alapszakasz felénél járunk, az igazi bajnokság tavasszal kezdődik.
Hét fordulót követően a táblázat tükrözi, hogy mely négy csapat harcol a csoportból való továbbjutásért: a VSK, Fogaras, Resicabánya és Nagyvárad. Ha az alapszakasz végén nem lesz meg a csoportelsőség, az sem probléma, hiszen nekünk a célunk az, hogy feljussunk: ehhez az első négyben kell legyünk a nyugati csoportban, a következő körben pedig az első kettőben” – zárta a beszélgetést Sipos Lóránt.
Most két és fél hetes szünet következik, a bajnokság a november második hétvégéjén folytatódik, Nagyváradi CSM jön Székelyudvarhelyre.
Sorrend# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | GólkülönbségGk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi VSK Székelyudvarhelyi VSK | 7 | 6 | 0 | 1 | 280-184 | 18 |
2 | Fogarasi VSK Fogarasi VSK | 7 | 5 | 1 | 1 | 233-213 | 16 |
3 | Resicabányai CSM Resicabányai CSM | 7 | 5 | 0 | 2 | 236-188 | 15 |
4 | Nagyváradi VSK Nagyváradi VSK | 7 | 5 | 0 | 2 | 237-198 | 15 |
5 | Nagyszentmiklósi Unirea Nagyszentmiklós | 7 | 3 | 0 | 4 | 221-259 | 9 |
6 | Universitatea Craiova Universitatea Craiova | 7 | 2 | 1 | 4 | 211-238 | 7 |
7 | CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu Tg. Jiu | 6 | 0 | 0 | 6 | 167-229 | 0 |
8 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 6 | 0 | 0 | 6 | 147-223 | 0 |
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!