Először játszott szoros találkozót a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2023. október 25., 20:27

Az első negyedórában magabiztosan játszott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály odavágóinak utolsó meccsén. A végén szaladt az eredmény után.

Pont nélkül maradtak Fotó: László Ildikó

Szerdán délután idegenben lépett pályára a székelyföldi gárda, a Sipos Lóránt által irányított együttes százszázalékos mutatóval utazott a Resicabányai CSM otthonába. Ezt szerette volna megtartani.

A vendégek jól indították a mérkőzést, 4–1-re, 6–2-re, 8–4-re is vezettek. Ellenfelük negyedórát követően találta meg a stabilitást a védekezésben, kapusok pár bravúrjának is köszönhetően a 22. percben 9–9-nél kiegyenlített.

Innen kezdve fej-fej mellett haladt a két gárda a pihenőig, egy büntetőt értékesítve a házigazdák mehettek vissza az öltözőbe előnnyel (13–12).

Ebben az idényben először volt ilyen, hogy a VSK Székelyudvarhely hátrányban indította a második felvonást. Ennyire szoros eredményt még a nyitófordulóban jegyeztünk, amikor döntetlen volt az állás a nagyváradi kiszállásukon.

A második félidőben is öldöklő volt a küzdelem, az adok-kapok jellemezte a játékrészt. Nem tudott egy gólnál nagyobb előnyt szerezni egyik fél sem, a másik rendre egyenlített.

Egészen az 54. percig így mentek, ekkor a a Resicabánya 25–23-ra módosította az állást.

A VSK nem tört meg, az 58. percben kiegyenlített (29–29), emberhátrányba került, egy üreskapus góllal ismét a hazaiak vezettek.

Putnoky hetesből egálra hozta, de az utolsó másodperceken szélről lőtt góllal a resicabányaiak legyőzték az eddig százszázalékos gárdát.

A másodosztályban több mint kéthetes szünet következik. A visszavágók előtt – a vereség ellenére is – magabiztosan vezeti csoportját a VSK Székelyudvarhely, előző hat találkozóján nagyarányú diadalokat aratott.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 7. forduló:

Resicabányai CSM–VSK Székelyudvarhely 28–27 (13–12).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 11 (6-ot hetesből), Mohamed Fedila 7, Feliciano Couveiro 4, Szász Előd 2, Komporály Attila, Katona Tamás és Csibi Hunor 1-1.