A szünetig a VSK Udvarhely, utána az ellenfél volt pontosabb

Józsa Csongor 2023. február 18., 20:30

Az első félidőben csak a VSK Udvarhelynél volt az előny, a másodikban a Temesvári Poli tapasztalata volt a döntő a férfi kézilabda élvonal szombati meccsén.

Végig szoros csata zajlott Fotó: Beliczay László

A Bölények Ligája 18. játéknapjához érkezett a mezőny, az újonc VSK Székelyudvarhely hazai találkozót játszott, ezúttal is szép számú közönség előtt a Temesvári Polit fogadta a városi sportcsarnokban.

A Sipos Lóránt által irányított gárda jól indította az összecsapást, rendre nála volt az előnyt, igaz, hogy két gólnál jobban nem tudott ellépni a bánságiaktól – akik rendre egálra hozták az állást.

Olyannyira, hogy a pihenőkor 15–15 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben már a Poli felé billent a mérleg nyelve. Ekkor ők vezettek, a VSK pedig egyenlített, de nem tudott fordítani.

Így természetesen a végjátékban dőltek el a bajnoki pontok sorsa. Ezt pedig a több tapasztalt kézilabdázót a keretében tudó temesváriak jobban bírták.

Az újonc székelyudvarhelyieknek megvolt a lehetőségük, hogy ezúttal ne vereséggel könyveljék el a párharcot. Megremegtek a kezek, nem éltek ezekkel.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 18. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Temesvári Poli 25–28 (15–15).
A hazaiak gólszerzői: Kónya Hunor 7, Komporály Attila 5, Arond Dedu és Mohamed Fedilla 3-3, Szász Előd 2, Katona Tamás, Feliciano Couveiro, Vuk Milosevics, Claudio Ramos és Putnoky Szabolcs 1-1.