A szünet utáni pontatlanság sokba került a VSK Székelyudvarhelynek

Józsa Csongor 2023. február 25., 21:40 utolsó módosítás: 2023. február 25., 22:12

Kiegyensúlyozott első felvonást követően a második játékrészben sokat hibázott, percekig gólt sem lőtt a VSK Székelyudvarhely, így a CSU Suceava kihasználta a megtorpanást.

A második félidőt elszúrta a VSK Fotó: László Ildikó

Szombaton este hazai találkozót játszott a városi sportcsarnokban a VSK Székelyudvarhely. A férfi kézilabda Bölények Ligája 19. fordulójában a két volt udvarhelyi játékossal, Csog Vencellel és Balázs Botonddal a CSU Suceava volt az ellenfelük.

Kissé álmosan kezdtek a felek, a 12. perctől viszont egymás érték a találatok. Teljesen fej-fej mellett haladt a két csapat, potyogtak a gólok, a pihenőre a vendégek mehettek minimális előnnyel (17–18).

Fotó: László Ildikó

A szünetet követően a Sipos Lóránt által irányított házigazdák nem találták a ritmust. Rengeteget hibáztak, beszédes adat, hogy bő negyedóra alatt csak háromszor zörgették meg az ellenlábas hálóját.

Ezt pedig kihasználta a CSU, az 52. percben már héttel vezetett (23–30), így nem volt kérdés, hogy elviszik a pontokat.

Az udvarhelyi gárda továbbra is egy győzelemmel áll a tabellán, szerdán pedig már újabb találkozó vár rájuk, a CSM Focșanihoz utaznak.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 19. forduló:

VSK Székelyudvarhely–CSU Suceava 28–34 (17–18).
A hazaiak gólszerzői: Aron Dedu és Vuk Milosevics 6-6, Angelo Tăuțean, Feliciano Couveiro és Putnoky Szabolcs 3-3, Komporály Attila és Szász Előd 2-2, Claudio Ramos, Ferenczi Botond és Csibi Hunor 1-1.
Kiállítások: 10–10 perc.
Hetesek: 3/1, illetve 1/0.