A tavaly nyáron alakult együttes elveszítette vezető helyét a csoportban, mivel szombaton a Segesvári VSK idegenben 34–29-re legyőzte a Nagyváradi VSK-t, és két ponttal megelőzte a Szejkét. Sipos Lóránt edző tanítványai egy győzelem esetén ismét élre állhatnak. Az őszi nagyszebeni kiszállás 22–22-es döntetlennel ért véget, az udvarhelyi meccsen a Szejke 34–21-re nyert.
Pár nappal később ismét idegenben játszik Sipos Lóránt együttese, szombaton, február 23-án 18 órától a csoportrangadón a Segesvári VSK vendége lesz. Az udvarhelyi csapat következő hazai találkozója március 2-án lesz, akkor a Nagybányai Minaur II.-t látja majd vendégül.
Tordai Potaissa II.–Nagybányai Minaur II. 30–29 (18–14)
Nagyváradi VSK–Segesvári HCM 29–34 (17–16)
Nagyszebeni KC–Székelyudvarhelyi Szejke SK – szerdán 17.30-tól
A D csoport állása: 1. Segesvári HCM 27 pont, 2. Szejke SK 25, 3. Nagyváradi VSK 24, 4. Nagybányai Minaur II. 16, 5. Tordai Potaissa II. 10, 6. Nagszebeni KC 10.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!