A Nagyvárad visszavágott az újoncok kézicsatájában

Józsa Csongor 2023. március 25., 20:01 utolsó módosítás: 2023. március 25., 22:04

A pihenő után nem találta a tempót, rengeteg hibával kézilabdázott, vereséget szenvedett a sereghajtótól a VSK Székelyudvarhely.

A második félidőben jobban kézilabdázott a Nagyvárad Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a férfi kézilabda élvonal két újonca nézett farkasszemet. A még pont nélkül álló Nagyváradi VSK az utolsó előtti helyezett VSK Székelyudvarhelyet látta vendégül. Mindkét együttes elbúcsúzott az élvonaltól, nem tud már annyi pontot gyűjteni, hogy selejtezős helyen zárjon.

Az odavágók során a székelyföldiek nagyon simán, tíz góllal 37–27-re nyertek. Volt tehát amiért törlesszen a Bihar megyei alakulat.

Az első játékrészben fej-fej mellett haladtak, hol az egyik, hol a másik vezetett, de többnyire döntetlent mutatott az eredményjelző. A pihenőre minimális előnnyel a nagyváradiak mehettek vissza az öltözőbe.

A második félidő elején dőlt el a találkozó sorsa. A Sipos Lóránt által felkészített vendégek hibák sorát követték el, zsinórban hármat lőtt az ellenlábasa. Ezen a gyenge teljesítményen nem igazán tudtak átlépni, a 45. percben pedig már öt volt közte (24–19).

A cserejátékosok sem hoztak frissességet, vergődött, nagyon sok támadást kihagyott az udvarhelyi együttes. Ez pedig azt eredményezte, hogy a Nagyváradi VSK a lefújáskor megszerezte az élvonalban az első pontjait, de még így is maradt az utolsó helyen.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 22. forduló:

Nagyváradi VSK–VSK Székelyudvarhely 30–26 (15–14).
A vendégek gólszerzői: Feliciano Couveiro 6, Putnoky Szabolcs 5, Kónya Hunor és Katona Tamás 3-3, Szász Előd, Claudio Ramos és Vuk Milosevics 2-2, Aron Dedu, Csibi Hunor, Mohamed Fedilla 1-1.