A második játékrésszel elégedett lehet a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. augusztus 27., 19:59

Idegenben kezdte meg élvonalbeli szereplését a férfi kézilabda élvonalban az udvarhelyi együttes. A Bákói CSM az első felvonásban eldöntötte a pontok sorsát.

Ferenczi Botond hat gólt jegyzett Fotó: Erdély Bálint Előd

Szombaton délután a Bákói CSM otthonában lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligája nyitófordulójában. Érezhetően nagy drukkal indított a Varó - Putnoky, Dedu, Fekete, Hadnagy, Ferenczi, Csibi (játszott még: Orbán, Jobb – Kónya, Katona, Milosevics) összeállítású újonc. A 6. percig kellett várni az első VSK-gólra, ezt Ferenczi Botond szerezte emberelőnyben, pár pillanatra rá pedig Csibi Hunor egyenlített ki (2–2).

Sok hibával játszott mindkét fél – amolyan idényeleji volt a forma –, Sipos Lóránt edző a 13. percben kérte ki első idejét, amikor az eredményjelzőn 6–3 állt.

Nem nagyon tudta áttörni a masszív védőfalat a vendégcsapat a harmadik és a negyedik találatuk között kilenc minutum telt el. Ellenlábasa pedig lassan ellépett, a 18. percben 10–4 volt az állás, ez a különbség pedig meg is maradt a pihenőig (18–11).

Putnoky Szabolcs zsinórban lőtt három találatával kezdődött a második felvonás, jobb volt ennek a játékrésznek az indítása, az udvarhelyiek a 37. percben feljöttek háromra (19–16). Egy időkérést követően gyorsan rendezte sorait a házigazda, gyorsan visszaállították a nyugtató előnyüket.

A Bákó kézben tartotta a mérkőzést, de a második félidőben a VSK teljesen egyenlő ellenfélnek bizonyult. Az érezhető volt, hogy nem lesz könnyű élete a székelyudvarhelyi klubnak a Bölények Ligájában, a bennmaradásért nagyon meg kell küzdeniük.

Legközelebb már hazai környezetben játszik a székelyföldi csapat, a címvédő Bukaresti Dinamo érkezik a városi sportcsarnok. A tervek szerint ezt a meccset szeptember 4-én, vasárnap 18 órától játsszák.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 1. forduló:

Bákói CSM–VSK Székelyudvarhely 33–25 (18–11).
A vendégek gólszerzői: Ferenczi Botond és Putnoky Szabolcs 6-6, Fekete Róbert 5, Csibi Hunor 4, Aron Dedu 2, Katona Tamás és Hadnagy Lóránt 1-1.