A svájciak a csoportkörben döntetlent játszottak a Feröer-szigetekkel, majd kilencgólos vezetésről kaptak ki hárommal Szlovéniától, utána viszont 17 találattal megverték Montenegrót, így jutottak tovább.
A magyarok húsz fős keretéből ezúttal Andó Arián, Papp Tamás, Szilagyi Benjámin és Pergel Andrej maradt ki.
Rosszul kezdett a magyar együttes, Palasics Kristóf védései ellenére a kilencedik percben 7–4-re, majd a hatodik rontott lövést követően már 9–5-re vezetett az ellenfél.
Chema Rodríguez szövetségi kapitány védekezésben váltott és Rosta Miklós, Bodó Richárd, Ligetvári Patrik és Szita Zoltán személyében a legmagasabb játékosokat állította egymás mellé.
Meglepő módon a svájciak kértek először időt, és bár a magyarok 14–12-re felzárkóztak, öt és fél perccel az első félidő vége előtt 18–13-nál már nekik is ezt kellett tenniük. Az ellenfél gyors játékosaival szemben nem működött olyan hatékonyan a védekezés, mint az előző meccseken, a lövések pedig meglehetősen pontatlanok voltak.
Izlandtól az egész meccsen kapott 24 gólt a csapat, Svájctól harminc perc alatt húszat, és elrontott 13 lövést, a szünetben pedig már 20–14-es hátrányban volt.
Az első felvonást a kispadon töltő Bóka Bendegúz és Imre Bence is lehetőséget kapott a folytatásban.
A 38. percben szinte varázsütésre összeállt minden, ami addig nem működött, és bár egy 6–0-s sorozattal nyolc percben belül egy gólra csökkentették hátrányukat a magyarok, a fellángolást követően egymás után háromszor talált be az ellenfél.
Az 55. percben emberelőnybe kerültek Bóka Bendegúzék, és előbb egyenlítettek, majd Bodó Richárd labdaszerzése és Ligetvári Patrik üreskapus gólja után újra vezettek. Palasics ismét bravúrral védett, de az utolsó két magyar támadás lövés nélkül ért véget, ahogyan az utolsó svájci akció is, így a vége előtt három perccel született svájci gól volt az utolsó a meccsen.
A mezőny legjobbjának megválasztott Palasics Kristóf 13 védéssel zárt.
A két csapat negyvenedik egymás elleni meccsén 12 svájci és 25 magyar siker mellett ez volt a harmadik döntetlen.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!