Az elmúlt héten a nyolccsapatos megmérettetésen két négyes csoportban zajlottak a küzdelmek. A Palatka Barna és András Anett által irányított udvarhelyiek jól jöttek ki a körbeverésekből, a Temesvár elleni hétgólos győzelem döntőnek bizonyult a továbbjutás szempontjából.
A négy közé kerülés után már nehezebb feladat következett: előbb a CSU Suceava, majd a Bukaresti Dinamo bizonyult jobbnak, így az ISK végül lemaradt a dobogóról.
Az eredmény így is komoly előrelépést jelent a csapat számára. Két évvel ezelőtt még a 25., tavaly pedig a 11. helyen zárt az együttes az országos mezőnyben, most pedig ott volt az elődöntőben.
„Ez volt a 2007–2008-as generáció első országos döntő tornája, és nem vallottunk szégyent. Sőt, azt hiszem, sokakat megleptünk. Büszke vagyok a fiúk egész szezonban elvégzett munkájára” – értékelt Palatka Barna vezetőedző.
A szakember kiemelte, hogy a csapat szinte teljes egészében fiatalabb játékosokra épült, ennek ellenére megnyerték az alapszakaszt, majd sikerrel vették az egyik legerősebb elődöntős csoport akadályait is.
A csoportban:
31–36 a Bukaresti AHC-vel,
40–33 a Temesvári Polival,
33–38 a Tordai Poitassával.
Az elődöntőben: 24–38 a CSU Suceavával.
A kisdöntőben: 35–39 a Bukaresti Dinamóval.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!