A szombati HC Buzău–VSK Székelyudvarhely találkozó 20. percében egy lökést követően rosszul ért földet a vendégek játékosa, Katona Tamás. Az eset után már sejteni lehetett, hogy nagy a baj, sokáig állt a játék, az egészségügyi személyzet a pályán ápolta a sportolót.
Később kiderült, alkarcsonttörést szenvedett az irányító, vasárnap reggel a székelyudvarhelyi kórházban megműtötték. Az orvosok megítélése szerint fél éves kihagyás vár a kézilabdázóra.
A Székely Sport felkeresésére Katona Tamás elmondta, hogy a körülményekhez képest, jól van, már csak a felépülésére koncentrál: „Nem voltak kibírhatatlan fájdalmaim, kaptam egy olyan gipszet, ami sokkal kényelmesebb, mint az előző. Keddig leszek a kórházban, utána pedig otthon kell türelmesnek lennem, mert négy hétig a karomon lesz a gipsz.
Próbálom megtalálni a pozitívumot ebben a szituációban is, például, hogy nem a dobókezem tört el.
Hosszú lesz a fél év játék nélkül. Sokan kívántak nekem gyógyulást, mielőbbi felépülést, köszönöm nekik. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy visszaálljak a többiek közé”.
Egy sérülés sohasem jön jókor, de Tamás csapata egyik húzóembere volt az élvonalbeli bajnokság első nyolc találkozóján, a házi góllövőlista élén is állt.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Összegyűlt a román férfi kézilabda-válogatott, elkezdte a hangolást a januári Európa-bajnokságra. A behívott keretben ott találjuk a vargyasi születésű, a Székelyudvarhelyen nevelkedett beállót, Szász Andrást is.
Négyen sérültek meg egy balesetben Csíkszentimre községben kedden este.
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!