Álomszerűen kézilabdáztak az első felvonásban, aztán teljes összeomlás

Józsa Csongor 2024. október 19., 20:04

Amíg az első félidőben olajozott volt a VSK Székelyudvarhely játéka, addig a másodikban a házigazda, a HC Buzău akarata érvényesült a Bölények Ligája nyolcadik fordulójának meccsén.

A szünetben megváltozott minden Fotó: Csató Andrea

A szombati találkozó elején nem látszott, hogy a rangsor első felében tartózkodó HC Buzău a jobb csapat az újonc VSK Székelyudvarhelynél. A vendégeknek minden bejött, egymás után lőtték a gólokat, végig vezettek, többször négy volt közte (5–9, 8–12, 15–19).

A szünetre is megmaradt a székelyföldiek előnyéből, 19–21 állt az eredményjelzőn.

Csakhogy egy mérkőzés két játékrészből áll, a Buzău gyorsan rendezte sorait, a pihenő után zsinórban ötször volt eredményes, ezzel pedig pillanatok alatt megfordította az állást.

Innen nem tudott felállni a vendégcsapat, egyszerűen elfelejtettek gólt lőni, negyedóra alatt csak hármat jegyeztek, a legvégén elég simán húzta be a győzelmet ellenfelük.

Férfi kézilabda, Bölények Ligája, 8. forduló:

HC Buzău–VSK Székelyudvarhely38–32 (19–21).
A vendégek gólszerzői: Feliciano Couveiro 7, Aleksandar Milicevic 5, Putnoky Szabolcs 3, Csibi Hunor, Bogdan Păunescu, Tálas Huba, Vladyslav Zalevskyi, Aron Dedu és Szász Előd 2-2, Alin Roșu, Katona Tamás, Komporály Attila, Lőrincz Botond és Buzogány Barna 1-1.