Visszavágtak a galaciak a Sapientiának

Dobos László 2023. november 05., 22:17 utolsó módosítás: 2023. november 05., 22:22

A többet támadó Galaci CSM két góllal nyert vasárnap este a Sapientia U23 csapata ellen Csíkkarcfalván. A román felnőtt jégkorongbajnokságba beszámító találkozó az utolsó percig szoros volt.

Az utolsó percig szoros volt a találkozó, de vasárnap nem tudta megismételni szombati győzelmét a Sapientia U23 Fotó: Facebook/Sapientia U23

A székelyföldi egyetemisták csapata szombaton ugyancsak kiegyenlített összecsapáson aranygóllal 6–5-re nyert a galaciak ellen, és ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokság 2023–2024-es idényében.

A második mérkőzésen vasárnap a vendégek már a 2. percben vezetést szereztek a Sapientia U23 otthonában, de a házigazdák az első játékrész végén emberelőnyben kiegyenlítettek. Az első harmadban mindkét csapatból verekedés miatt két-két játékos végleges kiállítást kapott, és mehetett hamarabb az öltözőbe.

A második húsz percben nem született újabb gól, majd az Al-Duna parti város csapata az 51. minutumban átvette a vezetést. A hazaiak hajrában az egyenlítés reményében kapuslehozatallal próbálkoztak, a vendégek azonban korongot szereztek és belőtték az üres kapuba, így alakult ki a 3–1-es galaci győzelem.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Galaci CSM 1–3 (1–1, 0–0, 0–2).

Gólszerzők: Kedves Tamás (16.), illetve Alekszej Baszkov (2.) és Szergej Pajor (51.).
Kapura lövések: 20–39.
Büntetőpercek: 54–58 (ebből Lázár Menyhértnek és László Balázsnak, illetve Konsztantyin Csernyuknak és Vladislav Teamriucnak egyformán 5+20 perc fegyelmi).
Sapientia U23: Bíró Nándor, Alex Olaru (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Pratt Richard Stetson, (második sor); Kernászt Máté, Lázár Menyhért, László Balázs, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf (harmadik sor); Sólyom Csongor, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.
Galaci CSM: Onodi Ottó, Szopos Magor (kapusok) – Hildebrand Szabolcs, Jevgenyij Jemeljanenko, Alekszej Baszkov, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor (első sor); Olekszander Alekszandrov, Konsztantyin Csernyuk, Patrik Machala, Mircea Constantin, Vladislav Teamriuc (második sor); Cătălin Berdilă, Szőcs Attila, Remus Gheorghe, Raul Maftei, Danalizi Vilmos Gergő (harmadik sor); Ráduly Norbert, Silló Huba, Benedek Roland, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Július Pénzeš.
Játékvezetők: Bandi Csaba, Cristian Lungeanu és Andrei Ștefan.