A magyar és a lengyel együttes november 5-én és 7-én Budapesten is találkozott egymással, akkor 5–2-re, majd 3–2-re nyertek a hazaiak. Csütörtökön pedig – immár Katowicében – 2–1-es lengyel siker született.
Ezúttal is a házigazda szerzett korai vezetést, ezt sikerült a második harmad elején Bodó Christopher góljával kiegyenlíteni. A záró játékrészben Nagy Krisztián találata már magyar vezetést jelentett.
A feszült hangulatú, kiállítások tömegével tarkított hajrában a lengyelek – többször emberfórban – nagy nyomást helyeztek a parádésan védő és meg is sérülő, a meccs legjobb magyar játékosának választott Hetényi Zoltán kapujára, ám nem értek el eredményt.
Nagy Krisztián emberhátrányban üreskapus góllal beállította a 3–1-es végeredményt.
A Gyergyói Hoki Klubot erősítő Szigeti Ákos ismét a harmadik sorban játszott, a székelyföldi jégkorongozó Tóth Richárddal (FTC-Telekom) és Kreisz Brúnóval (MAC HKB Újbuda) alkotott támadóhármast.
Az egymás elleni találkozókon hat döntetlen és 33 lengyel siker mellett 26. alkalommal győzött a magyar válogatott.
A katowicei viadalra Lettország csapatát is meghívták, ám a koronavírus-járvány okozta nehézségek miatt a baltiak végül nem utaztak el.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!