Visszavágott Lengyelországnak a magyar jégkorong-válogatott

MTI , Székely Sport 2020. december 19., 12:00 utolsó módosítás: 2020. december 19., 12:10

A magyar férfi jégkorong-válogatott 3–1-re nyert a lengyelek vendégeként Katowicében játszott pénteki felkészülési mérkőzésen.

A magyar válogatott 26. alkalommal nyert a lengyelek ellen Fotó: Facebook/Polski Hokej

A magyar és a lengyel együttes november 5-én és 7-én Budapesten is találkozott egymással, akkor 5–2-re, majd 3–2-re nyertek a hazaiak. Csütörtökön pedig – immár Katowicében – 2–1-es lengyel siker született.

Ezúttal is a házigazda szerzett korai vezetést, ezt sikerült a második harmad elején Bodó Christopher góljával kiegyenlíteni. A záró játékrészben Nagy Krisztián találata már magyar vezetést jelentett.

A feszült hangulatú, kiállítások tömegével tarkított hajrában a lengyelek – többször emberfórban – nagy nyomást helyeztek a parádésan védő és meg is sérülő, a meccs legjobb magyar játékosának választott Hetényi Zoltán kapujára, ám nem értek el eredményt.

Nagy Krisztián emberhátrányban üreskapus góllal beállította a 3–1-es végeredményt.

A Gyergyói Hoki Klubot erősítő Szigeti Ákos ismét a harmadik sorban játszott, a székelyföldi jégkorongozó Tóth Richárddal (FTC-Telekom) és Kreisz Brúnóval (MAC HKB Újbuda) alkotott támadóhármast.

Az egymás elleni találkozókon hat döntetlen és 33 lengyel siker mellett 26. alkalommal győzött a magyar válogatott.

A katowicei viadalra Lettország csapatát is meghívták, ám a koronavírus-járvány okozta nehézségek miatt a baltiak végül nem utaztak el.