Visszavágott a Corona a Háromszéki Ágyúsoknak

Dobos László 2022. december 08., 16:16

Két mérkőzést rendeztek hét közben Kézdivásárhelyen a román hokibajnokságban. Kedden este a házigazda Ágyúsok 3–1-re legyőzte a Brassót, szerdán este pedig a Corona nyert 5–2-re.

A második meccsen már visszavágott a Corona, megverték a Háromszéki Ágyúsokat Fotó: Veres Nándor

A szerda esti mérkőzésen végi a Brassó vezetett, és érvényesítette a papírformát.

A közzétett kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.

A rájátszásban az alapszakasz első három helyezettjéhez csatlakozik az alsóházat megnyerő csapat, és itt a középszakasz legjobbjával csatázik egy három nyert mérkőzésig tartó párharcban a döntőbe jutásért, a másik ágon, a másik elődöntőben pedig a középszakasz másodikja a harmadik helyezettel küzd a fináléért. A tervek szerint a döntő az egyik csapat negyedik győzelmééig tart, a kisdöntőben a bronzéremért három meccset kell nyerni.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 2–5 (0–2, 2–1, 0–2),
gólszerzők: Róth Zoltán és Vitalij Karamnyov, illetve Michael van Wormer, Chase Schaber, Albert Zagidulin, Bors Huba és Sullivan Sills.