A gyergyószentmiklósi együttes kiváló emberelőnyös játékának köszönhetően 2–1-re nyerte meg a mindent eldöntő csatát, amely után kezdődhetett az ünneplés, a piros-fehérek feledhetetlen szezont zártak az Erste Ligában.
„Végtelenül boldog vagyok és megkönnyebbült, kicsit megnyugodtam. A második komplett szezonunk ezzel a csapattal, és én úgy kalkuláltam, hogy három év kell nekünk, hogy nyerjünk, bajnokok legyünk. Nyilván nem bánjuk, hogy ez már most sikerült.
– fogalmazott Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője. Hozzátette, komoly meccseket játszottak az elődöntőben és a döntőben is.
„Minden tiszteletem a Fradinak, nagyon jól játszottak, de
Köszönjük a klub tulajdonosainak, hogy ezt a miliőt megteremtették, és a közönségünknek, amely elképesztő itthon és otthon is egyaránt. Ami itt volt az fantasztikus volt. Ilyen publikum előtt nem is tehettünk mást, csak azt, hogy nyerjünk” – mutatott rá Szilassy Zoltán.
Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője elmondta, büszkék lehetnek a srácokra és mindenkire, aki ebbe beletett bármennyit is, óriási dolgot vittek véghez.
„Itt a végén kicsit keserű a szánk íze, de azt látni kell, hogy a negyeddöntőben elvesztettük az egyik centerünket, aki a legtöbb gólunkat lőtte idén, majd jött az elődöntő a kimagasló alapszakaszt produkáló BJA ellen, amihez óriási koncentráció és erő kellett, hogy azt behúzzuk.
– mutatott rá Fodor Szabolcs.
Kiemelte, hogy a hatodik meccsen elkövettek két hibát, ami miatt nem tudtak nyerni. Az utolsó mérkőzésen végül egy gólon múlt az Erste Liga címe, de megszerezték a harmincadik magyar bajnoki címet, amire nagyon büszkék.
Habár a Sepsi OSK játéka nem volt meggyőző, szombaton délután a legfontosabbat, a három pontot megszerezte a Szatmárnémeti VSK-val szemben a labdarúgó 2. Liga 5. fordulójában.
Ahogy várható volt, hivatalosan is bejelentették Torvund Alexander távozását az FK Csíkszeredánál, a korosztályos magyar válogatott a Szatmárnémeti Olimpia VSK játékosa lett, szombaton már be is mutatkozott új csapatában.
Hosszú ideig próbálták megmenteni annak a férfinek az életét, aki szombat este az István, a király koncert helyszínére menet rosszul lett, és végül elhunyt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) teljes mértékben támogatja a szükséges reformokat, valamint a kiváltságok és a szinekúrák megszüntetését.
Szeptember elejétől ideiglenesen leáll az ArcelorMittal vajdahunyadi acélmű: a gyár 500 dolgozója közül mindenki kényszerszabadságra kerül, fizetésük 75 százalékát kapják meg.
Érdekes dolog elnézni, amint egy korábban még szájhabzó-vérnackó román politikus-megmondó lénytárs váratlanul keblére öleli a Székelyföldet. Tényleg közeleg a nagy mioritikus Utópia?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!